SON DAKİKA

HARÇLIKLARINI AŞEVİNE BAĞIŞLADILAR

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 8:15 'de eklendi ve 235 views kez görüntülendi.

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) tarafından 02 Mart 2019  tarihinde hayata geçirilen “Başka Hayatlar da Var” projesine katılan öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri 3 bin 186 TL’yi aşevine bağışladılar.

 

Proje hakkında genel bilgi veren Okul Müdürü Muhammet Oğur, “Öğrencilerimize sabretmenin ne demek olduğunu, elimizdekilerle yetinmenin önemini, içinde bulunduğumuz yaşantımızdan şikayet etmek yerine şükretmeyi bundan daha güzel bir çalışmayla anlatamazdık. Aşevimiz her gün 1250 ihtiyaç sahibi kişiye yemek dağıtımı yapıyor. Öğrencilerimizde bu süreci mutfağından evlerine teslimine kadar gözlemliyorlar. Bu proje ile öğrencilerimizin israfın önlenmesinin ne kadar önemli olduğunu gördüler” dedi.

 

“HARÇLIĞIMIZI BAĞIŞLAYARAK ÖRNEK OLMAK İSTEDİK”

Gönüllü olarak projeye katılan ve duygularını paylaşan Türk Eğitim Vakfı 10. Sınıf öğrencisi Ümit Sugur; “Birçok arkadaşımız projeye katılmak istedi. ben şanslıydım çünkü gönüllüler arasından çekilen kurada ismim çıktı. Yemek dağıtım süresince beni en çok insanların bir ekmeğe muhtaç olmalarına rağmen gülümsemeleri, teşekkür etmeleri, samimiyetleri etkiledi. Sadece ben değil projeye katılan tüm arkadaşlarımız aynı şeyi düşünüyorlar. Yalnız yaşayan yaşlılarımızın hasta insanlarımızın yoksul insanlarımızın bizlerin desteğine ihtiyacı var” dedi.

 

“ARTIK YEMEK AYIRT ETMİYORLAR”

Program sonrası proje hakkında düşüncelerini ifade Kaymakam Balcioğlu; “Aşevimiz ve Okullarımızla yaptığımız işbirliğimiz çok güzel amaca hizmet ediyor. Bugüne kadar 570 öğrencimiz katıldı. Öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşleri bir de velilerimizden teyit ediyoruz. Velilerimiz çok mutlu ve çok olumlu geri dönüş yapıyorlar. Neredeyse tüm velilerimiz, öğrencilerimizin israf alışkanlığından vazgeçtiğini, önceden yemek beğendiremezken şimdi yemek ayırt etmediklerini, belirtiyorlar. Rastgele aradığım bir velimiz, çocuğunun cep telefonunu daha fazla ders çalışmak için annesine teslim ettiğini ifade etti. Bu bizi daha farklı noktaya taşıyor. Buradan hareketle teknolojik cihazlarla 5 saat ve üzeri vakit geçiren çocuklarımızı bu projemizde yer verip rehabilite etmeye çalışacağız. Emeği geçen okul müdürlerimiz başta olmak üzere, sevgili öğrencilerimize, velilerimize  ve PASVAK Aşevi ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com