SON DAKİKA

SANCAR “NİYE SESSİZLER” DEDİ

Bu haber 13 Mayıs 2019 - 12:11 'de eklendi ve 719 views kez görüntülendi.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın gündeme getirdiği Çivril Belediyesi’ne kesilen yemek faturalarıyla ilgili AK Parti İl Başkanlığı ile Belediye’nin sessizliğini sordu. Sancar, fotoğraflarla faturada belirtilen milletvekillerinin yemek yemeğini ama Çivril ve Babadağ Belediyesi’ne kesilen yemek faturalarıyla ilgili AK Partili yöneticilerin açıklama yapması gerektiğini söyledi.

 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, AK Partili Milletvekillerinin isimlerinin yer aldığı yemek faturasıyla ilgili açıklamada bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan toplantı salonunda basın mensuplarının karşısına geçen Sancar, konuyu araştırdığını ve faturanın kesildiği gün çekilen fotoğrafları bulduğunu belirterek, o gün yemek yiyenlerin milletvekilleri olmadığını ama kesilen faturanın üzerine kimlerin milletvekillerinin isimlerini yazdığını ve faturanın neden belediyeye kesildiğinin açıklanması gerektiğini vurguladı.

 

“30 BİN LİRALIK KEBAP FATURASININ HESABINI VERİN”

Yaptığı açıklamanın ardından sadece AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in açıklama yaptığını ve parti yöneticilerinden hiçbir açıklama gelmediğini belirten Sancar; ““Geçen hafta yaptığım basın toplantısının üzerinden bir hafta geçti. Ne hikmetse AKP İl başkanından, ilçe başkanlarından ve belediye başkanlarından bu saate kadar kimse çıkıp bir kelime etmedi.

Şimdi ben Sayın Tin’e şunu soruyorum, ey Tin; Babadağ’daki 30 Bin TL’lik kebap faturasından, Acıpayam’daki başkanın kardeşinin belediyeye iş yapan firmadan istediği avantadan rahatsız olmadın da sadece iki faturada kendi adın yazıyor diye mi rahatsız oldun? Bana öfke kusacağına teşekkür et, teşekkür!  Adının yazılı olduğu faturalar denetim komisyonlarında geçiyor, Çivril Belediye Meclisi toplantısında geçiyor. Günaydın!  Sana haber veren yok, arayıp ‘bu doğru mu’ diye soran da yok anlaşılan. Buradan anlaşılan şu ki; sizin belediyelerinizde bu işlerden rahatsız olan yok. Saydıklarımdan rahatsız değilsin ama kırımızı çizgiden bahsediyorsun. Benim kırmızı çizgim, milletimin ve memleketin bir kuruşudur Sayın Tin, bunu böyle bil” dedi.

 

MECLİS ÜYESİNE PAYLAŞIM TEPKİSİ

Toplantıda AK Parti Pamukkale Belediye Meclis üyesi Birtan Şahan’ın sosyal medya hesabından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftaoğlu’nuyla ilgili yaptığı paylaşımada tepki gösteren Sancar; “Bakın elimde gördüğünüz fotoğraftaki kişi Birtan Şahan, bu şahış AKP Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı idi… Şimdi AKP Pamukkale Belediye Meclis Üyesi. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu hakkında o kadar ahlak dışı, o kadar mesnetsiz ve karalarcasına iftiralarda bulunuyor ki; insan kendini “edep ya hu” demekten geri alamıyor. AKP’li Pamukkale Belediye Meclis Üyesinin yazdığına bakın; “CHPKK’nın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu pkk elebaşı duran kalkanın kucağında!” Kendisini bu iftara atıcı paylaşımdan dolayı kınıyorum” dedi.

 

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com