SON DAKİKA

23 HAZİRAN’A KADAR  (13.05.2019)

Bu haber 13 Mayıs 2019 - 6:32 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım yarışacak. Ekrem İmamoğlu; enerjisi, sempatisi, gençliği, hitabet gücü ve samimiyeti ile Yıldırım’ın önünde. Yıldırım’ın tek avantajı arkasında Cumhurbaşkanı yani devletin olması… Gerçi MHP lideri de seçime kadar karargâhı İstanbul’a taşıyacakmış da, etkisinin fazla olacağını sanmıyorum.

Cumhur ittifakı 31 Mart seçimlerinde “Beka”ya sarıldı, Millet ittifakını FETÖ ve PKK ile işbirliği yapmakla suçladı. Bu propaganda halktan fazla destek bulmadı. Ne Ankara’da belediye PKK’lılara kucak açtı ne de ülkemizin beka sorunu oldu. Cumhur ittifakı seçim sloganlarını değiştirmek zorunda, ancak ellerinde fazla seçenek de yok.

Seçimi etkileyecek en önemli unsur ekonomi. Yükselen döviz fiyatları hayat pahalılığını tırmandırıyor, tüketim düşüyor, işsizlik artıyor. 31 Mart’tan bu yana dolar %10 değer kazandı. Vatandaş kırmızı eti zor yerken tavuk eti de zamlandı. Pazarlar ise ateş pahası. Ucuz et için Et ve Süt Kurumu’nda uzun kuyruklar oluşuyor.

İmamoğlu sakin tavrı ile kimseyle kavga etmeden mağduriyetini anlatacak, İstanbul belediyesinin nasıl yağmalandığını söyleyecek, vaatlerini sıralayacak. Binali Yıldırım’ın tecrübesinden başka söyleyecek çok fazla sözü yok. Zaten AKP’nin ilçe mitinglerinde Yıldırım’ın yerine Cumhurbaşkanının konuşacağı söyleniyor. Cumhurbaşkanı İstanbul’u kaybetmekten o kadar çok korkuyor ki, zorlansa belediye başkanlığına aday bile olacak. (O Binali gibi attan inip eşeğe binemez gerçi)

AKP’nin seçim malzemesi olarak İmamoğlu’nun açığını arayacağı, belden aşağı vuruşlar yapacağı aklıma geliyor. FETÖ’cü diyebilirler, HDP’lilerle yakınlığını dile getirebilirler, yalan haberler yayabilirler. A Haber’de gördüm örneğini, “İstanbul’da oylar nanoteknoloji ile değiştirilmiş” güldüm ama inanan büyük bir kitle var maalesef. Sabah Gazetesi de İmamoğlu’na çamur atmaya başlamış bile. Sabah Gazetesi eski defterleri karıştırmış, İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı iken içki satışı olmayan caddede içki ruhsatı almak için bin dereden su getirdiğini yazmış.

“Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış” demiş atalarımız, İmamoğlu’na atılacak çamurlara hazır olunuz ve ciddiye de almayınız.

(13.05.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com