SON DAKİKA

GÜLÇİN’E FATİHA OKUMA ZAMANI (10.05.2019)

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 6:30 'de eklendi ve 169 views kez görüntülendi.

Zaman zaman Abalı Denizlispor antrenmanına giderek hem antrenmanı takip eder hem de yönetici, teknik heyet veya futbolcularla özel röportajlar yaparım. Okuyucularım bilir.

Her seferinde başka bir oyuncuyla yaparım röportajımı. Gençlerbirliği maçı öncesi antrenmana gittiğimde, kulübün medya sorumlusu Mehmethan kardeşime yine röportaj talebimi ilettim. Hangi futbolcuyla röportaj yapmak istediğimde Ziya’nın ismini verdim. Antrenmanın başlamışına az bir zaman kalmıştı. Recep Niyaz ve Alperen Babacan’la bankta oturmuş sohbet ederken, Mehmethan geldi ve ‘Abi Ziya’yla görüştüm. Kendisini iyi hissetmediğini moralinin bozuk olduğunu söyledi” dedi. Ben de, ‘Bugün de özel röportajımız olmasın’ dedim.

Dün sabah Ziya Alkurt’un ortaokul öğrencisi 14 yaşındaki kardeşi Gülçin’in vefat ettiği haberini duyduğumda büyük üzüntü duydum. Vefatından önce kardeşiyle çektirdiği ve üzerinedua istediği notu yazarak paylaşan Ziya’nın, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafı görünce içim yandı. Çaresizliğin ne kadar zor olduğunu hissettim.

Birkaç yıl önce biz de böyle fotoğraflar çektiriyorduk hastanede. Bizim canımızdan bir can da rahatsızdı ve tedavisi sürüyordu. Rabbime şükür iyileşti. Belki de sosyal medyada gördüğüm iki kardeşin maskeli fotoğrafı o yüzden beni normalinden fazla etkiledi.

Bugün ne şampiyonluk, ne Süper Lig yazmak geldi içimden.

Sadece Ziya Alkurt’un acısını paylaşmak istedim. Ziya’nın kardeşi Denizli’nin kardeşidir. Başta Ziya kardeşimiz olmak üzere tüm ailesine sabırlar diliyorum.

Rabbim; Gülçin kızımızın kabrini gül bahçesi, mekanını cennet eylesin. Ona merhametiyle muamele eylesin. Bu mübarek Ramazan ve Cuma gününde dualarınıza onu da katın, ruhuna bir Fatiha okuyun.

(10.05.2019)

 

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com