SON DAKİKA

“MECLİSTE ENGELLİ ZİYARETÇİLER İÇİN TUVALET YOK”

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 9:31 'de eklendi ve 749 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde engelli ziyaretçiler için katlarla engelli tuvaletlerinin bulunmadığını belirterek, yeni yapılan tadilat ile engelli tuvaletlerinin kaldırıldığını belirtti.

 

Engelli hakları ve sağlık sorunları konularında çalışmaları ile pek çok vatandaşımızın dertlerini Meclis gündemine taşıyan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk bu kez de Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a yazılı soru önergesi ile TBMM’de Milletvekili odalarının bulunduğu Yeni Halkla İlişkiler Binasında artan milletvekili sayısı sonrası yapılan tadilat ile katlardaki engelli tuvaletlerinin, Komisyon Başkanlarına tahsis edilmesini sordu.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, 6 katlı binada sadece zemin katta engelli tuvaleti bulunduğunu, bunun da gelen binaya gelen ziyaretçiler için yetersiz ve zor ulaşılır olduğunu belirtip, her katta engelli ziyaretçiler için yeterli fiziki şartların ne zaman sağlanacağını sordu. 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını da hatırlatan Yasin Öztürk, bu haftanın hatırına yazılı soru önergesinin vaktinde cevaplandırılmasını istedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com