SON DAKİKA

AVUNMAK İÇİN  (09.05.2019)

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 7:19 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

YSK’nın (Yüksek Seçim Kurulu) İstanbul için verdiği hukuk ve mantık dışı seçim yenileme kararını yazmayacağım. Bugün neredeyse tüm gazeteler bu konuyu işlemiş. Kararın yarattığı dip dalgası AKP’ye büyük zarar verecek, bunu görmek için de âlim olmaya gerek yok. Bugün sizlere yandaş basının halkı nasıl uyuttuğu ve avuttuğunun örneklerinden bahsedeceğim;

İlk haberimiz Sabah Gazetesinden, manşet şöyle: “Yerli otomobilde sipariş kuyruğu” daha ortada otomobilin o’su bil yok. Eğer otomobil imal edilseymiş, birisi 2 bin adet sipariş verecekmiş! 2021 yılında yollarda olması planlanan yerli otomobil için verilen sipariş 30 bini aşmış! Olmayan otomobile sipariş verenler iktidara ve özelikle de Cumhurbaşkanına yaranmak isteyenlerdir. Olmayan otomobile sipariş vermek başka nasıl izah edilir.

Yandaş medyanın bıkıp usanmadan verdiği bir haber de emeklilerle ilgili. Gün geçmez ki emekliler için bir müjde vermesinler. Yine Sabah Gazetesinde emekliler için “Emekliye sıcak yaz” başlığı altında haber var. Haberin içeriğinde ise değişen hiçbir şey olmadığı anlaşılıyor. Enflasyon farkı ve maaş artışı zaten otomatiğe bağlanmış durumda, bunun haber değeri yok. Emekli ikramiyesi ise sadece yeni emekli olanları ilgilendiriyor.

Yandaş Posta Gazetesi Sabah’taki haberlerin benzerini yapmış, “Yerli otomobilde sipariş kuyruğu, emekliye zam”.

Milliyet Gazetesindeki haberler daha çok spor, magazin ve cinayetlerle ilgili.

Her seçim öncesi yandaş gazetelerde çıkan moral yükselten haberler vardır, bunlar;

-Ülkeye döviz ve kredi gelmesi,

-Petrol veya doğalgaz bulunması,

-Terör örgütüne darbe vurulması (Ya Kandil’e girilir ya da lider kadrodan birileri yakalanır),

Habertürk Gazetesi de böyle bir haber vermiş, “Trakya’daki 20 trilyon metreküp doğalgaz”. Haber başlığı “Trakya’daki 20 trilyon metreküp doğalgazın sırrı çözüldü” şeklinde, çok sevindirici ama içeriğine bakınca sevinciniz kısa sürüyor. Bölgede doğalgaz varmış ancak bunun trilyon metreküp düzeyinde olduğunu gösteren herhangi bir bulgu ya da tespit söz konusu değilmiş. Diğer yandan gaz olsa da işletilebilir olmasının önemine dikkat çekiliyormuş.  Trakya’da gaz olup olmadığının ortaya çıkması için birkaç ay beklemek gerekiyormuş.

Bir de son zamanlarda gelecek yıllardan geldiğini iddia edenlerle ilgili haberler sıklıkla yer alıyor. Hürriyet Gazetesinde 2028’den geldiğini iddia eden bir adam, gelecekten getirdiği cihaz ve eşyalardan bahsetmiş. Zaman yolcusu, alnında bulunan bir cihazın üçüncü göz olduğunu, kendi gözleriyle değil üçüncü gözü ile gördüğünü ileri sürmüş. Zaman yolcusu, deniz kabuğuna benzer bir cihazın insan beynini kontrol ettiğini de söylemiş. İnanıp inanmamak size bağlı…

Zaman yolcularının çoğalması, iyiye mi kötüye mi alamet doğru ben kararsızım.

(09.05.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com