SON DAKİKA

“PES DİYORUZ, SADECE PES”

Bu haber 07 Mayıs 2019 - 10:38 'de eklendi ve 941 views kez görüntülendi.

Denizli’de Babadağ Belediyesi ile Çivril Belediyesi’ne kesilen yemek faturaları CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın tepkisine neden oldu. Babadağ Belediyesi’ne 28 bin 500 TL kebap faturası  ile Ankara’da AK Parti Milletvekilleri’nin yemiş oldukları yemeklerin faturalarının Çivril Belediyesi’ne kesilmesine tepki gösteren Sancar, AK Parti’nin neden belediyeleri bırakmak istemediğinin göstergesinin bu yedirilen yemeklerin faturaları olduğunu iddia etti.

 

AK Parti Denizli Milletvekillerinin Ankara’da yemiş oldukları yemeklerin faturalarını Çivril Belediyesi’ne kesilerek gönderilmesi ve 31 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den CHP’ye geçen Babadağ Belediyesi’ne seçimlerin ardından 28 bin 500 TL’lik kebap faturası gönderilmesi, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın tepkisine neden oldu.

 

“NEDEN BIRAKMAK İSTEMEDİKLERİ ORTAYA ÇIKTI”

AK Parti’nin belediyeleri neden bırakmak istemediğinin bu faturalar ile ortaya çıktığını belirten CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı, YSK’nın inandırıcılığını ortadan kaldırmıştır. Aslında bu yanlı karar milletimize verilmiş ağır biz ceza olmuştur. Peki neden akp ve cumhur ittifakı ısrarla belediyelerin yönetimini teslim etmek istemiyor. Neden belediyeleri bırakmak istemedikleri yenilen yemeklerin faturalarıyla ortadadır” dedi.

“YEMEK PARALARI BELEDİYEYE ÖDETİLİYOR”

AK Partili vekillerin Ankara’da yemiş oldukları yemeklerin faturalarının Çivril Belediyesi’ne gönderildiğini belirten Sancar; “AK Partili  Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25 Temmuz tarihli 900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18 Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturaları var. Faturaların açıklaması şöyle; “ AKP Milletvekilleriyle yenilmiş akşam yemeği, AKP’li Milletvekiliyle yenilmiş öğle yemeği”..Yani Çivril Belediyesi Belediyenin ve Çivrilli vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan belediye bütçesinden  Ankara’da Milletvekilleriyle yemek yemiş. Başkan keşke bana misafir olsaydı vallahi ona Mecliste göveç pilav ikram eder ağırlamaktan mutlu olurduk” dedi.

28 BİN 500 TL’LİK KEBAP FATURASI

CHP’li Sancar, Babadağ Belediyesi’ne seçimlerin ardından gönderilen 28 bin 500 TL’lik kebap faturasının daha da vahim olduğunu hatırlatarak; “Yine ortada  başka AK Partili Belediye olan Babadağ Belediyesi’ne kesilmiş toplam bedeli  28.500 TL ‘lik Yemek Bedeli faturaları var ! Bu yemeklerin de kimlerle  hangi AKP’lilerle yendiğini bilmiyoruz ama pes diyoruz sadece pesss! Babadağımızın belediye bütçesinden emeğin faturası ödenir de yemeğin faturası ödenmez ve asla ödenmemelidir. Bu yasal değil, etik değil, helal hiç değil” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com