SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR’DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Bu haber 23 Nisan 2019 - 8:53 'de eklendi ve 287 views kez görüntülendi.

31 Mart Yerel Seçimlerin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk birleşiminde meclis başkanvekilleri, divan katipliği, encümen ve komisyon seçimleri yapıldı.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Denizli halkının desteğini alarak yeniden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. Yerel seçimlerin ardından ilk birleşimini gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’ne toplam 72 üye katıldı. Honaz Belediyesi’nin seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesinin ardından bu sayı 73’e yükselecek. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk birleşiminde meclis başkanvekilleri, divan katipliği, encümen ve komisyon seçimleri yapıldı.

Yapılan seçim ile birlikte Meclis 1. Başkanvekilliği’ne AK Parti’den Ali Değirmenci 46 oyla seçildi. CHP’nin adayı Nazım Akyavuz 14, İYİ Parti’nin adayı Zafer Kocaman’da 11 oy aldı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkanvekilliği görevine ise Cumhur İttifakı’nın adayı olan Ebru Leman Kalkan 47 oyla seçildi. İlk birleşimde  divan katiplikleri ve encümen üyelikleri ile ihtisas komisyonlarına, Büyükşehir Belediyesi’nin üye olduğu birliklere temsilci seçimleri de yapıldı.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com