SON DAKİKA

7 YENİ  AMBULANS 7 İLÇEYE GÖNDERİLDİ

Bu haber 20 Nisan 2019 - 7:05 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen tam donanımlı 7 ambulans Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle Tavas, Acıpayam, Serinhisar, Baklan, Bekilli, Merkezefendi ve Bozkurt ilçelerine gönderildi.

 

Denizli Valiliği önünde düzenlenen ambulans dağıtım törenine; Vali  Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve sağlık çalışanları katıldı.

Ambulans dağıtım töreninde konuşan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 476 sağlık çalışanıyla yürütüldüğünü söyleyerek; “Çok şükür ki ilimizde ambulans konusunda çok ciddi bir eksiğimiz kalmadı. Bugün genel olarak baktığımızda 2018 verilerine göre yıllık 88 bin vakaya hizmet vermişiz. Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız.” dedi.

Vali Hasan Karahan da yaptığı konuşmada Denizli’nin sağlık konusunda geldiği öneme değinerek; “ Denizli olarak sağlık imkânları anlamında önemli bir konumdayız ve konumumuzu korumada da yeni yapılan yatırımlar önemli bir yer tutuyor. Denizli’de ambulans sayımımız 112’ye ulaştı. Tabi birde bütün imkânlar en iyi olsa bile bu imkânları kullanmak da çok önemli. 112’de çalışan arkadaşlarımızın özverisi, fedakârlığı başarıyı getiriyor.” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com