SON DAKİKA

HASTALAR HÜNERLERİNİ SERGİYLE GÖSTERDİ

Bu haber 19 Nisan 2019 - 8:00 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören danışanlar tarafından hazırlanan çalışmaların yer aldığı resim ve el sanatları sergisi Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde düzenlenen törenle açıldı.

 

Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde düzenlenen sergi açılışına Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, Hastane Yöneticileri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve danışanları katıldı.

 

Protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesiyle açılan sergide Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde yürütülen çalışmalar hakkında Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve merkez çalışanlarından bilgi aldı. Danışanlar tarafından hazırlanan resim, yağlı boyamalar, takı, mumluk ve el örgüsü ürünlere hayran kalan Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu; “ Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının sosyal aktivitelerle toplum içinde yer alması tedavilerinin bir parçası olması açısından son derece önemlidir. Bugün açılan sergide danışanların yapmış olduğu el işi ürünler, resimler tedavi süreçlerinin olumlu geçtiğini göstermiştir. Hepinizin eline, emeğine sağlık” dedi.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk iki merkezde toplam 1483 aktif kayıtlı hasta bulunduğunu, merkezlerde ağır ruhsal bozukluğu olan hastaların güçlendirilmesi ve yeniden topluma kazandırılması için çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Öztürk: “TRSM’lerde ağır ruhsal problemi olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmeti verilmektedir. Merkezlerimizde hastaların takip ve tedavilerinin yürütülmesi planlanarak, gerektiğinde evde de takip ve tedaviyle hasta-aile eğitimi yapılmaktadır. Gezici ekiplerimizle danışanlar evinde ziyaret edilerek tespit ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Yine hastalarımızı topluma kazandırmak, mesleki, ailesel işlevlerini sürdürmek ve üretkenliklerini arttırmak adına Halk Eğitim Merkezinden gelen resim, beden eğitimi, folklor, el sanatları hocalarımız merkeze gelerek hastalarımızla çalışmalar yürütmektedir. Merkezlerimize baktığımızda Denizli Devlet Hastanesi’nde 1143, Servergazi Devlet Hastanesi’nde 340 olmak üzere toplam1483 aktif kayıtlı hastamız bulunmakta ve günlük yaklaşık 110 hastamız merkezlerden destek almaktadır. Ayrıca hastalarımız merkezlerimizde tedavilerinin yanı sıra resim, müzik, folklor, el işi ve spor derslerine katılmaktadır. Bugün de sergi vesilesiyle sizleri danışanlarımızla kaynaştırmak ve onların el emeği bu güzel tasarımları sizlere sunmak istedik. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com