SON DAKİKA

‘GENÇ MUCİTLER’ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bu haber 13 Nisan 2019 - 9:58 'de eklendi ve 79 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen  “Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nın dördüncüsü düzenlendi.

Son derece coşkulu bir katılımla gerçekleşen ve Denizli Protokolünün de yer aldığı final gecesinde, 1200’ün üzerinde başvuru arasından büyük bir titizlikle seçilen ve finale kalan

projeler değerlendirildi, kazanan “Genç Mucitler” ödüllendirildi.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu açılış konuşmasında, gençlere inovasyon bilinci aşılamak amacıyla çıkılan “İnovasyon Yolculuğu” kapsamında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’na yapılan yüksek sayıda başvurudan duydukları memnuniyeti ifade etti.

“KAZANAN HEPİMİZ OLACAĞIZ”

İnovasyona ilişkin istatistiki verilere de değinen Hüseyin Memişoğlu; ülkemizin Küresel İnovasyon Endeksi’nde 50. Sırada yer aldığını belirterek, üst sıraları zorlamak için ülke genelinde yapılan inovasyon odaklı çalışmaların öneminin altını çizerek “Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese; yanımızda olan tüm katılımcılarımıza, kıymetli jüri üyelerimize, DENİB Yarışma Komitemize, değerli sponsorlarımıza ve birkaç saat sürecek final gecesi için, işin mutfak kısmında hiç durmadan aylardır çalışan ekibimize şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum”dedi.

Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekildedir:

LİSE KATEGORİSİ

  1. Emine Zengin – Yaşar Kımıl Fen Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Mustafa Erden
  2. Eren Okul- Özel Gelişim Temel Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Feriştah Selcen Okul
  3. Ömer Faruk Okal- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Bilge Yıldırımoğlu.Jüri Ödülü Yunus Ömercioğlu- Denizli Organize Sanayi Bölgesi MTAL Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Süleyman Tepeli

ORTAOKUL KATEGORİSİ

  1. Sudenaz Sakallıoğlu- Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Demet Gülcan
  2. Buket Şenel – PEV Koleji Öğrencisi, Öğretmeni Yener Çelik
  3. Bengisu Berra Akay- Bengisu Erten – Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Devlet Demet Gülcan. Jüri Ödülü Doğan Seyfi Coşgun – Esentepe Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Faruk Özyılmaz

İLKOKUL KATEGORİSİ

  1. Zeynep Kart- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokullu Öğrencisi, Öğretmeni Dudu Kaya 2. Ömer Demirtaş – Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi İlkokulu öğrencisi, Öğretmeni Aysel Çalık3. Ceylin Küçükkaplan – Pamukkale Atatürk İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Nuran YaşaJüri Ödülü Melih Kerem Akgüneş- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Okul
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com