SON DAKİKA

BABA-KIZ PAÜ HASTANESİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 08 Nisan 2019 - 7:32 'de eklendi ve 113 views kez görüntülendi.

Avustralya’dan gelen baba kız tüp mide ameliyatı için PAÜ Hastanesini tercih etti. Baba ve kız hastanede gerçekleştirilen başarılı operasyon ile yeniden sağlıklarına kavuştu.

 

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Birsen gerçekleştirilen operasyon hakkında bilgi vererek, 10 yıldır bu ameliyatları gerçekleştirdiklerini, bu sürede yaklaşık 1000’den fazla obezite ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Doç. Dr. Onur Birsen özellikle yurtiçi ve yurtdışından gelen obezite problemi yaşayan hastalarımıza başta Sleeve gastrektomi (tüp mide ameliyatı) olmak üzere Gastrik By-passs, Sadi-S, Transit Bipartisyon gibi birçok ameliyat seçeneği sunabildiklerini ifade etti.

 

19 yaşındaki Yaren Acısulu 15.000 km uzaktan Avustralya’nın Melbourne şehrinden Denizli’ye gelerek sleeve gastrektomi tüp mide ameliyatı oldu. enel Cerrahi AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Birsen, çocukluğundan beri kilo problemi yaşayan, uzun süredir diyet ve spor yapmasına rağmen kilo veremeyen Yaren Acısulu’ ya başarılı bir ameliyat yaptıklarını ve 1yıl gibi bir sürede fazla kilolarından kurtulabileceğini söyledi. Avustralya’dan gelen 3. Hasta olan Yaren’in babasını da 5 yıl önce obezite nedeniyle  tüp mide ameliyatı yapılmıştı. Hastanede 3 gün yattıktan sonra taburcu edilen Yaren Pamukkale ve İzmir’i gezme fırsatı bulduktan sonra ülkesine döndü.

 

Sağlık sertifikası aldıktan sonra yurt dışından gelen hasta sayısında bir artış olduğunu belirten Doç. Dr. Birsen; “Sağlık Turizmi sertifikası aldıktan sonra yurtdışından gelen hasta sayımızda artma oldu. Çok çeşitli ülkelerden başta Almanya olmak üzere Avrupa’dan, Kanada, Avustralya gibi kıtalar arası ülkelerden de gelen obez hastalarımıza elimizden geldiğince en iyi olanakları sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com