SON DAKİKA

DERS ALIR MIYIZ? (03.04.2019)

Bu haber 03 Nisan 2019 - 6:58 'de eklendi ve 37 views kez görüntülendi.

Seçim döneminde Cumhur ittifakı başta TRT olmak üzere tüm TV kanallarını sonuna kadar kullandı. Medyayı tepe tepe kullandıkları yetmezmiş gibi AKP’li belediyeler mitinglere bedava yolcu taşıdılar, okulları, resmi kurumları miting alanlarına topladılar. Hiç unutmuyorum ilkokuldaydım, ilçemize Süleyman Demirel’in geleceği gün, tüm okul ellerimizde bayraklarla miting alanında beklemiştik. Aradan 60 yıl geçti değişen hiçbir şey yok.

Devlet imkânları iktidarda olana peşkeş çekiliyor. Devletin kasasından seçime harcanan para ile ülkenin pek çok sorununa çözüm bulunabilirdi, istihdam yaratılabilirdi. Denizli ‘de mevcut belediye başkanı Osman Zolan’ın seçim için ne kadar para harcadığını, bu parayı nereden bulduğunu bilmek isterim. Burada yaşadığım için Zolan’ı örnek gösterdim. İstanbul, Ankara gibi illerde harcana para Denizli’nin onlarca katıdır. Ülke kaynaklarını gereksiz yere israf ediyoruz.

Bu kadar tantanalı mitinglere gerek var mı? Cumhurbaşkanı parti başkanı hüviyeti ile dolaşıyor ama devletin imkânlarını kullanıyor.  Hal böyle olunca milletin Cumhurbaşkanına tarafsız gözüyle bakması imkânsız, itibar kaybediyor. Burada önemli olan Cumhurbaşkanının şahsı değil işgal ettiği makamdır.  Cumhurbaşkanının partiler üstü olmasını, ülkede denge unsuru olmasını beklerdik.

Seçimler şeffaf olmalı, TV’lerde her parti eşit imkânlardan faydalanabilmeli. Kalabalık mitingler yerine TV kanallarında açık oturumlar yapılmalı. Liderlerin açık oturum yaptığı günleri yaşadık ve maalesef geçmişi özler hale geldik. Şimdi herhangi bir vatandaşa seçimden aklında ne kaldı diye sorsanız liderlerin kavgasını, medyanın tek yanlı yayınını söyleyecektir. Çünkü liderler gündemi işgal ettiği için belediye başkan adayları ikinci planda kaldı.

Önümüzdeki 4,5 yıl seçim olmayacak. Artık liderlerin kavga etmesini değil elbirliği ile ülkemizin ekonomisinin düzeltilmesini, terörün bitirilmesini, halkımızın huzura kavuşturulmasını bekliyoruz. Bir başka dileğim de adalet sisteminin sağlıklı ve süratle işlemesi, FETÖ ve 15 Temmuz davalarının bir an önce sonuçlandırılmasıdır.

Seçimden ders alır mıyız?

Benim umudum yok demeye dilim varmıyor, sadece umutsuz yaşanmaz diyorum…

(03.04.2019)

 

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com