SON DAKİKA

“BİZİM DERDİMİZ ÇILGIN, MEGA, DEV PROJELER DEĞİL”  

Bu haber 14 Mart 2019 - 7:21 'de eklendi ve 1.480 views kez görüntülendi.
960x100 px

Millet ittifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı “Biz çılgın(?), Mega(?), Dev(?)  değil, vatandaşımızın cebine dokunacak projeler hazırlamaya özen gösterdik. Bunun içindirki derdimiz tüm insanların yüzünün güldüğü, üretimin içinde olduğu, mutlu, huzurlu cıvıl cıvıl bir Pamukkale” dedi. Millet İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı seçim öncesi Pamukkale ile ilgili projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

 

“İNŞAAT DEĞİL İNSAN DİYEREK PROJELER HAZIRLADIK”

Pamukkale’yi bir dünya markası yapmak için yola çıktıklarını belirten Divarcı “Türkiye’de 25 ilden daha büyük nüfusa sahip olan Pamukkale kenti,   Sanayi-Üniversite –Tarım ve Turizm demektir. Yani Pamukkale SÜTT demektir. 344 bin kişinin yaşadığı bu kenti bir dünya markası yapmak için yola çıktık.  İnşaat değil insan diyerek projeler hazırladık.  Projelerimizde; Üretime katkı koymayı, vatandaşlarımızın ekmeğini büyütmeyi hedefledik. Biz çılgın(?), Mega(?), Dev(?)  değil, vatandaşımızın cebine dokunacak projeler hazırlamaya özen gösterdik. Biz 2,5 yıl önce çıktığımız bu yolda; Pamukkaleli hemşehrilerimizin kazancını arttırmayı hedefledik.  Binlerce insanı parasını verip bir yerlere götürmek değil, asil marifetin binlerce insanı Pamukkale’ye getirip, esnafımıza katkı sağlamak olduğu bilinci ile hareket ettik.  Biz insanları mutlu bir kent hayalini hayata geçireceğiz”

 

“BİZ KİMSENİN CEBİNE AL HARCA DİYE TÜYÜ BİTMEDİK YETİMİN HAKKINI YEDİRMEYİZ”

Belediyelerin görevinin sadece yol, temizlik, park, kaldırım  olmadığına dikkat çeken Divarcı “Çağın gereklerine göre belediyecilik anlayışı da değişmektedir. Değişen çağa ayak uydurmak, bir Dünya markası olan Pamukkale’ye sahip bir kenti de Dünya markası yapmak boynumuzun borcudur. Pamukkale dev bütçeli değil akılcı yatırımlarla ve hatta ön açıcı örnek yatırımlarla tüm ülkeye örnek olabilir. Örneği tekstilin başkenti Denizli’de en çok tekstil emekçisinin yaşadığı bölge Pamukkale. Burada açacağımız 7 gün, gerekirse 24 saat hizmet veren kreşler ile evlerinde çocuk baktığı için çalışamayan kadınlarımızın önünü açacağız. Bu hem çalışan hem de kalifiye eleman arayan sanayici için bir kazanç olacaktır. Biz kimsenin cebine al harca diye Devletin, tüyü bitmedik yetimin hakkını koyarak ekmeğini büyütemeyiz. Ama çocuklara biz bakarız, annelerimiz ister evinde, ister fabrikada çalışabilir. Evinde yada küçük bahçesinde, tarlasında üretim yapan kadınlarımızı için de KEP dediğimiz ücretsiz Kadın Emek Pazarlarımız olacak. Kadınlarımız yine burada ürettiklerini belediyemize hiçbir ücret ödemeden satabilecekler.  Birçok pazarımızı haftanın 7 günü işler hale getireceğiz”

 

“BİZİM PAMUKKALE’YE BİR SÖZÜMÜZ VAR”

Pamukkale’nin topraklarının yüzde 56’sının tarım alanı olduğunda kaydeden Divarcı “ Bereketli Menderes Ovası da Pamukkale’de, sadece kuru tarım yapılan bölgelerde. Örneğin Gözler bölgemiz Türkiye’de üretilen kekiğin yüzde 80’ini tek başına karşılıyor. Pamukkale, Acıpayam bölgesinden sonra süt üretimde ikinci sırada. Eskiden köy olan bu mahallerimizin durumuna göre birlikler aracılığı ile onlarlar birlikte hayata geçireceğimiz çok sayıda projemiz var. Hayvancılık bölgelerimi ve bizim KÜP dediğimiz ücretsiz köylü üretim pazarlarımız, tohum- fide merkezlerimiz bunlara bir örnek. Bizim Pamukkale’ye bir sözümüz var. Belediye olarak Pamukkale’nin parklarına , bahçelerine, yollarını Pamukkale’de üretilmeyen hiçbir çiçeği dikmeyeceğiz, hiçbir fidanı toprakla buluşturmayacağız. Bunları Pamukkaleli üreticimiz bizler için alım garantili olarak üretecek. Bu kadar jeotermal kaynağın olduğu bir yerde bunu yapmak zor değil. Biliyorsunuz ben jeoloji mühendisiyim ve ömrüm bu işle geçti”

 

“PAMUKKALE’Yİ GÖRMEK İÇİN 50 TL GİRİŞ ÜCRETİMİ OLUR?”

“Allah aşkına kişi başı 50 TL giriş ücreti mi olur?” diyen Divarcı “ Pamukkale her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Ancak yüksek giriş ücretleri nedeniyle Pamukkale Denizlililerden koparıldı. Bırakın dar gelirli, orta gelirli bir aile bile  şehir dışından misafirim gelecekte, Pamukkale’ye götüreceğim diye tedirgin oluyor.  Allah aşkına kişi başı 50 TL giriş ücreti mi olur? 4 kişi Pamukkale’yi görmek için gidip bir su içse 250 TL. Yıllarca bu kentte yaşayan insanların ne kadarı Pamukkale’yi gördü siz söyleyin, Gelir Ankara’ya, insanımız uzaktan baksın? Bunu mutlaka sonlandıracağız”dedi.

“PAMUKKALE TERKEDİLMİŞ  BİRKÖY GÖRÜNÜMÜNDE”

“Pamukkale terkedilmiş bir köy görünümünde, bomboş, ıssız” olduğunada dikkat çeken Divarcı “ Kültür ve sanatı, turizm ile harmanlayamadığınız sürece bu gün yaşananlardan farklı bir durum ortaya çıkmaz. Pamukkale gibi bir markayı, yapacağınız gerçek sanatsal değeri olan etkinliklerin öznesi yapmak zorundasınız. Pamukkale kenti yılın her ayı  festivallere ev sahipliği yapmalı.  Sanat ve spor etkinleri için ön açıcı olmak zorundasınız.  Gerekli altyapı oluşmadan, kongre turizmi de, festival de, panayırda, gençlik kampları da hayal. Tabi böyle bir kaygınız yoksa. Pamukkale’ye gelen turisti kent merkezine getiremiyorsanız, Denizli’nin başka alanlarına götüremiyorsanız, sadece travertenlerin arkasına saklanıyorsunuz demektir. Bir gece gidin travertenlerin altında ki Pamukkale mahallemize bakın: Adeta terkedilmiş bir köy görünümünde, bomboş, ıssız… Bu kabul edilebilir bir şey değil. Eskiden Denizlililer Pamukkale’ye akardı. Buradan açık söylüyorum, 1 Nisan’dan sonra halkımız festivallere hazır olsun”

“PAMUKKALE KAZANINCA DENİZLİ KAZANACAK”

Divarcı “Festivallere çok ciddi ağırlık veriyoruz. Denizli gibi, Pamukkale gibi bir markanız var. İlçenizde onbinlerce öğrencinin eğitim gördüğü üniversiteniz var; ama ne ulusal nede uluslararası düzeyde bir festivaliniz yok. Tekstilin başkentisiniz ama, milyarlarca dolarlık tekstil üretimini destekleyecek, Pamukkale’den yararlanacak, dünyada öne çıkaracak bir etkinliğiniz yok. Sadece festivallere değil panayırlara da önem veriyoruz. Düzenleyeceğimiz panayırlar ile  bölge halkı, hatta tüm Denizli’nin ürünlerinin ülke çapında daha çok tanınmasını ve satışını da geliştirmek gibi bir hedefimiz var. Anadolu bozkırının ortasında yer alan bir Eskişehir’in yaptığını biz niye yapamıyoruz? Biz Pamukkale’ye bakış açımızı mutlaka ve mutlaka değiştirmek zorundayız. Biz; yola çıktığımız ilk günden beri Pamukkale kazanacak diyoruz. Ve bir başka şey daha söylüyoruz. Pamukkale kazanınca Denizli kazanacak, bundan emin olabilirsiniz”

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com