SON DAKİKA

SEYİR TEPESİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

Bu haber 09 Mart 2019 - 19:16 'de eklendi ve 318 views kez görüntülendi.

Pamukkale Belediyesi’nin en özel projesi olan ve Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı  Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe düzenlenen muhteşem bir törenle hizmete girdi.

 

Pamukkale Belediyesi, vizyon projelerinin en özeli olan Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin açılışını ilk etap olan şelale bahçe ile gerçekleştirdi. Orman ve Çevre Bakanlığı’na başvuru yapılan 1550 projenin en büyüğü olan ve Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olma özelliğine sahip Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe’nin açılışı muhteşem oldu.

 

ÜNLÜ İSİMLER GELDİ

Pamukkale Belediyesi’nin bu özel projesinin açılışı için bir çok önemli isim Denizli’ye geldi. Ünlü sanatçılar Yusuf Güney ile Naira ile Türk Milli Takımının ve Galatasaray’ın eski yıldızı teknik direktör Ergün Penbe ile ünlü sunucu Emre Tilev ile ulusal ve yerel basın temsilcileri Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi ve Seyir Tepesi’nde yapılan geziye katıldılar. Ünlü isimler yapımı devam eden bu önemli esere hayran kaldı. Gün boyunca vatandaşlar merak ettikleri bu özel projeyi yakından görmek için Kınıklı Mahallesi Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi üzerinde bulunan Orman Bölge Müdürlüğü yanındaki alana geldiler. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin açılışı Denizli protokolünü bir araya getirdi. Vali Hasan Karahan, TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile kent protokolünün katıldığı törende Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin tanıtım filmi izlendi.

 

TARİHİ BİR GÜN

Törende ev sahibi olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, açılış konuşmasında Denizli olarak tarihi bir güne tanıklık yapıldığını ifade ederek, “2014-2019 yılları için Pamukkale ilçesinde belediye başkanı olarak bana verilen emanete karşılık başkan yardımcılarım ve meclis üyeleri ile tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok önemli projelere imza attık. Sağlıktan eğitime, turizmden  çevreye kadar ilçede yaşayan vatandaşlarımızın hayatına dokunduk. Bence biz tarihe çok önemli notlar düştük. Bundan dolayı onurlu ve gururluyum” dedi.

 

CESUR KARARLAR ALDIK

Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olan Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin proje çalışmalarının 2016 yılında başladığına dikkat çeken Başkan Gürlesin, “Buranın tahsisi ve projelendirmesi 8 ay sürdü. Buraya projeyi yapmak için defalarca Ankara’ya gidip geldim. Burada alın teri ve nakış nakış işlenen bir eser var. Bu tür kararları almak riskli olduğu kadar cesaret de ister. Biz bu cesareti göstererek daha 5 yaşındaki bir belediye olarak bu devasa projeyi hayata geçirdik. Daha önce bozuk makilik vasfa sahip 405 bin dönüm alanı yaşam alanına dönüştürdük. Eleştiriler de oldu. Ama biz kullanılmayan taş ocağından kalan atıl alanı bugün Türkiye’nin en büyük yapay şelalesine dönüştürdük. 31 Mart itibariyle bu devasa projenin altyapısal olarak yüzde 90’ı montaj alanı olarak da yüzde 75’i olmak üzere toplamda yüzde 80’ni tamamlanmış olacak. 2018 yılının Şubat ayında başlayan ve 14 ay süren çalışmalarda gelinen nokta bu olacak. 7 etaptan oluşan bu yaşam alanının ilk etabı olan şelale bahçe aynı anda 1000-1500 kişiyi ağırlayabilecek olan potansiyele sahip. Buraya Denizli halkı ile birlikte üniversitede yer alan 61 bin 500 öğrencinin de yoğun olarak kullanmasını bekliyoruz” dedi.

 

GUİNNESS’E ADAY OLACAK

Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi çerçevesinde yapımı tamamlanan ve montaj aşamamasında olan dev horoz heykelinden de bahseden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Kaidesi 11 metre olan 16 metrelik dev horoz heykel montaj aşamasına geldi. Çok özel olarak üretilen bu heykel hem büyüklüğü hem de yapım şekli adına Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek nitelikte. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin Pamukkalemize, Denizlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YUSUF GÜNEY VE NAİRA COŞTURDU

Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe’nin açılışında coşku konserle devam etti. Binlerce Denizlilinin katıldığı açılışın ardından ünlü sanatçı Yusuf Güney sevilen şarkılarını seslendirdi. Konserin ardından ünlü sunucu Emre Tilev’in yönettiği  ve Galatasaray’ın eski milli futbolcusu teknik direktörErgün Penbe, gazeteciler Hakan Çelik ve Murat Ağca ile Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Denizli Orman Bölge Genel Müdürü Mustafa Korucu’nun da katıldığı panelle devam etti. Panel sonunda Başkan Gürlesin katılımcılara plaket ve çiçek takdim etti. Gecenin finali ise Dj performans eşliğinde lazer gösterisi ve Naira Konseri ile yapıldı.

 

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma