SON DAKİKA

HAYALDİ, GERÇEK OLDU

Bu haber 07 Mart 2019 - 8:43 'de eklendi ve 43 views kez görüntülendi.

Denizlili makinacıların 2 yıldır sürdürdüğü mücadele, hayal olmaktan çıktı ve tahsis edilen 2 bin 40 dekarlık alana Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tabelası, düzenlenen törenle dikildi. Yaklaşık 2 yıldır süren zorlu bir mücadele sonucu, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı ve DSO Başkanı Müjdat Keçeci başta olmak üzere, Nihat Zeybekci’nin bakanlığı dönemindeki çabaları, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katkılarıyla Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atıldı ve 2 bin 400 dekarlık alana tabela dikildi.

 

Honaz’ın Gürlek Mevkii’ndeki alanda gerçekleşen tabela dikme törenine AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MAKSİAD üyeleri, Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcı sanayicileri katıldı. Tabela dikimi töreninde bir konuşma yapan MAKSİAD Başkanı Mahmet Sarı, 2 yıl boyunca Denizli ile Ankara arasında mekik dokuduklarını, bu süre içerisinde dönemin ekonomi bakanlarından Nihat Zeybekci’nin ve Ak Parti Milletvekili Şahin Tin’in yoğun çabaları sonucu Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin programa dahil edildiğini belirterek; “İnşallah, yıllardır beklenen Makina İhtisas

Organize Sanayi Bölgesi levhasını diktik. Yakın zamanda binalarımız da dikilecek. Hem istihdam hem üretim açısından Denizlimize ve ülkemize önemli katkılarımız olacaktır. İlimiz tekstil merkezi durumunda. Tekstilde kullanılan birçok makineyi de bizlerin yapması gerekiyor. Denizli makinacılarla birlikte şaha kalkacak. 2.400 dekar alanımızın tamamından, 1.300 adet kullanım alanı çıkıyor. Şu anda 60’ın üzerinde yatırımcımız var. Bu sayının hızla artacağına inanıyoruz. Emeği geçen başta dönemin Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’ye, Ak Parti Milletvekilimiz Şahin Tin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a, Sanayi Odası Başkanımız Sayın Müjdat Keçeci’ye, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyelerime, bize inanarak Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden talepte bulunan tüm makinacı işadamlarımıza, emeği geçen ve burada isimlerini sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum. Hayallerimiz gerçek oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    https://www.vitrualworld.com