SON DAKİKA

“BİR BAĞIŞ BİN UMUT”

Bu haber 06 Mart 2019 - 11:38 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Denizli’de organ bağış sayılarını arttırmak için ‘Her Bağış Yeni Bir Hayat’ sloganıyla yeni bir proje hayata geçiriliyor. Vali Hasan Karahan başkanlığında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Denizli Müftülüğü arasında yapılan protokolle projeye start verildi.

 

Ülkemizde organ bekleyen hasta sayısında yaşanan artışa paralel olarak organ bağış sayısının istenilen seviyede olmaması dolayısıyla toplumda organ bağışı bilincinin arttırılması ve farkındalık oluşturulması için Denizli’de ‘Her Bağış Yeni Bir Hayat’ Projesi hayata geçirildi.

 

Projenin startı Vali Hasan Karahan Başkanlığında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıyla başladı. İl Müdürlerinin ve Kurum Amirlerinin katıldığı toplantıda Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ‘Her Bağış Yeni Bir Hayat’ projesiyle ilgili sunum yaparak organ bağışı konusunda Türkiye’de ve Denizli’deki son durum hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında yapılacakları da anlatan Öztürk; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yapacağımız protokolle okullarda öğrenciler aracılığıyla velilere organ bağışının önemini anlatan mektuplar göndereceğiz. İl Müftülüğü ile birlikte her hafta farklı camide organ bağışıyla ilgili vaaz verilerek, camide vatandaşlardan organ bağışı alacağız. Yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’yle birlikte Kredi Yurtlar Kurumu’nun önünde stant açarak üniversite öğrencilerinden organ bağışı alacağız. Ayrıca çeşitli kurumlarda organ bağış eğitimleri düzenlenecek ve eğitim sonrası stantlar kurularak organ bağışı kabulü yapacağız” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com