SON DAKİKA

500 ADET NUTUK KİTABI ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Bu haber 09 Şubat 2019 - 11:30 'de eklendi ve 81 views kez görüntülendi.

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu, Türk Eğitim Sen’in (TES) katkılarıyla 500 adet Nutuk kitabını Denizli’de ücretsiz olarak dağıtmaya başladıklarını söyledi.

 

Bir milletin tarihi hafızasını ayakta tutan birtakım değerler  olduğunu belirten Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu; “Bunlar kitaplar, musiki eserler, şiirler, sembol yapılar vb. gibi kıymet arz eden değerlerdir. Milli bütünlük canlılığını bu kıymetler etrafında birleşerek korur. Bu kıymetleri kendisine kalkan edinerek kültürel bağımsızlığını tarih boyunca sürdürebilir. Bu eserler sayesindedir ki nesiller arasındaki geçiş hasarsız bir şekilde atlatılır. Eserlerin tarihe vurduğu mühür milletin millet olma bilincini ayakta tutar. Aksi durumda ise millet köhneleşmiş, yozlaşmış, kültür endüstrisinin hızlıca tüketilen metalarının esiri haline gelir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Türk Milletinin bu kıymetlerini tarihte kalmış veciz anılar mesabesinden, günümüz gerçekliğini anlamlandıracak temel eserler olarak gençliğe tanıtmayı milletimize karşı bir borç olarak görüyoruz. Bu anlamda Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin kurtuluş mücadelesini anlattığı kıymetli eseri Nutuk’u Türk gençliği ile buluşturmayı da boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Bunun için Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin  hazırlattığı  “Nutuk” kitabını  ücretsiz olarak dağıtımına başlamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

 

BEDELSİZ OLARAK TEMİN EDİLEBİLECEK

Nutuk kitabının il ve ilçe Ülkü Ocakları’ndan ücretsiz temin edilebileceğini kaydeden Hisarlıoğlu, “Tarihi kıymeti haiz bu eserlerin, piyasa ilişkileri içerisinde metalaştırılmasına, araçsallaştırılarak güncel siyasetin malzemesi haline getirilmesine, bir kesimin uhdesine bırakılmasına izin vermeyeceğiz. Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” tablosu da bizim kıymetimizdir, Abdulkadir Meragi’nin “Kitab’ül Edvar’ı” da bizim kıymetimizdir, Yunus Emre’nin “Divan’ı” da bizim kıymetimizdir Mimar Sinan’ın “Süleymaniye’si” de bizim kıymetimizdir. Kıymetlerimizi Türk Milletine tanıtacağız, onları milletimiz ile buluşturacağız. Bu sayede bizi var eden eserlerin etrafında milletimizin bir bütün olarak geleceğe inançla bakmasını sağlayacağız. Onları menfaatperestlere, yozlaşmış benliklere karşı savunacağız. Böylece kıymetlerimizi modern kavramlarla değerlendirme ve anlama imkanına kavuşabileceğiz. Nutuk kitabı il ve ilçe ocaklarımızdan bedelsiz olarak temin edilebilecektir.Bu eserin temininde bize büyük katkı sağlayan TES Şube Başkanı Emre Erdoğan’a kıymetli desteklerini  esirgemeyen Bilge Lider Dr.Devlet Bahçeli Bey ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş Beye  Türk Milleti adına şükranlarımızı sunuyoruz.Kıymetli eserlerimizi milletimize tanıtacak ve onlara ulaştıracak yeni eserlerle Türk Milletine olan hizmet sorumluluğumuzu yerine getireceğimizi taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com