SON DAKİKA

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUK EVLERİNE DESTEK

Bu haber 08 Şubat 2019 - 7:54 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.
960x100 px

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında 3 çocuk evinin kira bedelinin beş yıl süre ile ödenmesi için Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile protokol imza töreni gerçekleştirildi.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekeleşen imza törenine, Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedeli Merkezefendi Belediyesi’nce karşılanacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; ”Belediye olarak 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedelini karşılayacağız. Bugün Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın katılımlarıyla protokolümüzü imzalıyoruz. Merkezefendi İlçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olduğumuzun da altınız çizmek istiyorum. Bu çerçevede protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

 

Vali Hasan Karahan yaptığı konuşmada; çocukların toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri, toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılması, çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanması açısından önemli olduğunu belirterek Merkezefendi Belediyesine örnek teşkil edecek sosyal desteklerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında 3 çocuk evinin kira bedelinin beş yıl süre ile ödenmesi için düzenlenen protokol imzalandı.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com