SON DAKİKA

CHP’NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ İLÇELER GİTTİ

Bu haber 25 Ocak 2019 - 10:55 'de eklendi ve 436 views kez görüntülendi.
960x100 px

Millet İttifakının iki ortağı CHP ve İYİ Parti arasındaki 31 Mart Yerel seçimlerine yönelik görüşmelerinde belediye başkan adayları netleşti. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’nın “İlçeler kırmızı çizgimizdir’ dediği 19 ilçede, 7 ilçe İYİ Partiye verildi. Merkezefendi ve Pamukkale’de ise ittifak olmadı ve iki partinin kendi adaylarını çıkartacağı karara bağlandı.

 

Millet İttifakı’nın iki ortağı CHP ve İYİ Parti arasındaki 31 Mart seçimlerine yönelik ‘ittifak’ görüşmeleri resmiyet kazandı. CHP ve İYİ Parti arasında sağlanan uzlaşma kapsamında 31 Mart seçimlerinde iki parti 22’si büyükşehir 27 kentte iş birliği yapacak. 12’si büyükşehir 16 ilde CHP’nin, 10’u büyükşehir 11 ilde İYİ Parti’nin adayları desteklenecek.

 

DENİZLİ’DE 7 İLÇEDE İYİ PARTİ, 9 İLÇEDE CHP ADAY ÇIKARTACAK

Yapılan görüşmeler sonucunda Denizli’de 7 ilçede İYİ Parti aday çıkartacak ve CHP bu ilçelerde İYİ Parti adaylarına destek verecek. CHP’de 9 ilçede aday çıkartacak ve İYİ Parti 9 ilçede CHP’nin belediye başkan adaylarına destek verecek. Yapılan görüşme ile birlikte CHP Acıpayam, Babadağ, Bekilli, Bozkurt, Çivril, Güney, Honaz, Sarayköy ve Serinhisar’da belediye başkan adayı çıkartacak. İYİ Parti ise Baklan, Çal, Beyağaç, Çameli, Çardak, Kale ve Tavas İlçelerinde aday çıkartacak.

 

3 İLÇEDE İTTİFAK YOK

İttifak görüşmeleri kapsamında iki parti Denizli’de 3 ilçede ittifak yapmama kararı aldı. Yapılan görüşme sonucunda Pamukkale, Merkezefendi ve Buldan İlçelerinde her iki partide kendi adaylarıyla seçimlere girecek.

 

KIRMIZI ÇİZGİ GİTTİ

Diğer yandan geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla İYİ Parti’nin Denizli’de ilçelerde aday çıkartmaması gerektiğini belirten CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP’nin Denizli’de kırmızı çizgisinin ilçeler olduğunu belirterek, İYİ Parti’nin ilçelerde aday çıkartmamasını ve CHP’nin adaylarını desteklemesi gerektiğini söylemişti. İttifak kapsamında 7 ilçenin İYİ Parti’ye verilmesi CHP’de ‘Kırmızı Çizgi’ tartışmasını günde getirdi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com