SON DAKİKA

MİDESİNDEN YENİ YEMEK BORUSU YAPILDI

Bu haber 14 Aralık 2018 - 7:15 'de eklendi ve 53 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri Genel Cerrahi ekibi yemek borusu kanseri olan 50 yaşındaki bir hastaya midesinden yeni yemek borusu yaptı.

 

PAÜ Hastaneleri, riskli operasyonları başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyor. Bölge halkına nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi ekibi bu kez laparoskopik olarak gerçekleştirilen yemek borusu kanseri ameliyatı ile ses getirdi. Yutma güçlüğü ve kilo kaybı şikayetiyle Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi Bölümüne başvuran 50 yaşındaki Erdal Yıldırım’a yapılan muayene ve tetkikler sonucu yemek borusu kanseri teşhisi konuldu. Bunun üzerine operasyon Genel Cerrahi ve Göğüs Cerrahi ekibi ile birlikte kapalı (laparoskopiktorakoskopik) yöntem ile gerçekleştirildi. Yemek borusu tıkandığı için su dahi içemeyen Yıldırım, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde midesinden yapılan yemek borusuyla sağlığına yeniden kavuştu.

“BÖLGEMİZDE İLK KEZ YAPILDI”

Ameliyatla ilgili bilgiler veren PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Kağan Gökakın “Hastamız bize yutkunma ve kilo kaybı şikayeti ile başvurdu. Yapılan incelemeler sonucu hastamıza yemek borusu kanseri teşhisi konuldu. Ameliyat sonrası hastamız sağlığına kavuştu” dedi.

“ADETA YENİDEN DOĞDUM”

Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Erdal Yıldırım, “Hastalığımı öğrendikten sonra çok üzüldüm. Denizli’de gittiğim hastaneler bu ameliyatın çok riskli olduğunu söylediler. Son çare olarak başvurduğum PAÜ Hastanesinde ameliyatımın yapılabileceğini söylediler. Yapılan ameliyat sonrası adeta yeniden doğdum. Daha önce su bile boğazımdan geçmezken şimdi rahatlıkla yemek yiyebiliyorum. Her geçen gün daha iyi oluyorum. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com