SON DAKİKA

BENİM MESELEM (06.12.2018)

Bu haber 06 Aralık 2018 - 6:46 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.
960x100 px

Sağlığında pek ciddiye alınmamıştı. Ne zaman adı anılsa, arabesk, konser, jilet gelirdi akıllara.

Aslında hayranı çoktu ama büyük bir kısmı bunun bilinmesini istemezdi. Zira onu dinlemek karizmanın çizilmesi anlamına da gelebiliyordu.

Bir hayranının ‘MESELEM’ klibinin altına, “Kızlar kıro demesin diye tenhada dinledik seni. Affet baba’ yazdığı gibi.

Vefatından sonra kıymete binenlerden oldu. O’nu anlatan ‘Müslüm’ adlı film gişe rekorları kırıyor. Filmini izleyenlerin büyük kısmı belki de sağlığında onu hiç dinlemiyordu. Zamanın değiştiği gibi fikirler de değişiyordu yani.

Bir hayranının ‘MESELEM’ klibinin altına “Kader bize, babanın şarkısıyla popcorn yemeyide nasip etti. Affet baba” yazdığı gibi.

Hayranları, bir zamanlar kendilerini hor görenlerin, kendilerinden çok Müslümcü kesilmesine tepki göstermeye başladı.

Bir hayranının ‘MESELEM’ klibinin altına “Seni dinleyenlere kıro diyenler Müslüm filminde Müslümcü oldular. Millete dinletemeyip, ikiyüzlü yaptığımız için Affet baba” dediği gibi.

Spor yazan birisi neden bu konuya girdi diye düşünebilirsiniz. ‘Müslüm’ filmi bana Denizlispor’un son durumunu hatırlatıyor da onun için. Bir zamanlar ‘Denizlispor’dan bir şey olmaz’ diyenlerden bazıları şimdi bizden daha fazla Denizlisporlu oldu. Denizlisporluluğumuzubile sorguluyorlar.

Müslüm filmine gitmek nasıl modaysa, Denizlispor’a aşık olmak da(!) moda oldu.

Bir hayranının ‘MESELEM’ klibinin altına ‘Biz hapşıralım sen çok yaşa Müslüm baba’ yazdığı gibi, şimdi ‘Biz hapşıralım sen çok yaşa Denizlispor’ diyorlar.

Daha düne kadar kapalı tribünde bir, açık tribünde yarım avuç Denizlispor sevdalısı, yağmur çamur demeden takımlarının yanındaydı. İmkan olsa da, o taraftarlar tek tek tespit edilip, boyunlarına Denizlispor şeref madalyası takılsa. Hiçbir çıkarı olmadan sadece Denizlispor sevdasıyla yanıp tutuşan o insanlar, bugün sesini çıkarmadan yine tribündeki yerini alıyor.

İşin özeti; Müslüm filmi gibi, Denizlispor tribünleri de artık kapalı gişe oynuyor. Ama şunu hatırlatmak gerekir ki; seviyorsan, iyi günde olduğu gibi, kötü günde de unutmayacaksın.

Müslüm Gürses’in bir hayranının; ‘MESELEM’ klibinin altına “Mesele unutmak değil, mesele unutmamaktır” yazdığı gibi.

(06.12.2018)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com