SON DAKİKA

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN DESTEK

Bu haber 05 Aralık 2018 - 9:36 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale Belediyesi tarafından engellilere yönelik olarak hazırlanan ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projesi ile engelliler el işlerini satarak gelir elde edebiliyor. 3 Aralık Engelliler Günü kapmasında Forum Çamlık AVM’de açılan sergiye katılan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Biz her zaman engellilerimizin yanındayız. Açtığımız kurs engellilere desteğimizin sadece birisi” dedi.

Bu yıl içinde İŞKUR ile birlikte düzenlenen “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projesi ile engelliler el işi kursuna katılarak ortaya güzel eserler çıkardı. Kursiyerlerin el iş göz nuru eserleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde Forum Çamlık AVM’de açılan stantla görücüye çıktı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, açılan sergide engelli kursiyerlerle bir araya geldi.  “Engellileri önemseyen bir belediyeyiz” diyen Başkan Gürlesin, “Bunun için özel insanlarımıza yakışır özel ve güzel projelerimizi her geçen gün artırıyoruz. Bu yaz İŞKUR işbirliğiyle başlattığımız ‘Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor’ projemizin süresini uzattık. Bununla birlikte bu özel kursiyerlerimizin yaptıkları birbirinden güzel ürünleri halkımızın beğenisine sunarak satışını gerçekleştirmeleri için yaz aylarında Kocaçukur’da stant kurmuştuk. Bu hafta da Engelliler Günü içinde Denizli’mizin en büyük alışverişlerinden biri olan Forum Çamlık AVM’da 3 gün stant kurduk. Buradaki en önemli nokta, stantta satılan ürünlerin gelirlerin engelli kursiyerlerimizin ev ekonomilerine katkı olması. Pamukkale Belediyesi olarak bizler projemizle hem engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılmalarını, hem de üretken olmalarını amaçladık. Onların sosyal hayata karışmalarını sağlamak, onların ev ekonomilerine katkı sağlamalarını sağlayarak, bir anlamda kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlamak istedik. Engelli kursiyerlerimizin gözlerinde ki mutluluğu görünce de ne kadar doğru ve güzel bir projeye imza attığımızı gördük. Onların mutluluğunu görmek de bize ayrı bir mutluluk kattı” dedi.

BAŞKAN GÜRLESİN SÖZÜNÜ TUTTU

Poje kursiyerleri Başkan Gürlesin’e teşekkür ederek, “Başkanımızın bizlere her zaman desteği oldu. Kursumuzun en başında bizlerin her zaman desteği olacağını sözünü vermişti. Gerçekten de sözünü tuttu. Biz engelliler genelde sadece bir gün hatırlanırız. Ancak Başkanımız Hüseyin Gürlesin, her zaman kursumuzu ziyaret eder, taleplerimizi sorar. Yani Başkanımız bir gün değil her gün yanımızda. Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyoruz” dediler.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com