SON DAKİKA

PAMUKKALE’DE ENGELLİLER GÜNÜ FARKI YAŞANACAK

Bu haber 30 Kasım 2018 - 12:16 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda tüm engellilerin bu özel gününü kutladığını belirtti. Pamukkale Belediyesi olarak önceliklerinin engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik de düzenlediklerini belirterek, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın Pazar günkü maçına tüm halkı davet etti.

 

Göreve geldiği günden bu yana ilçede yaşayan tüm vatandaşlarla birlikte özellikle engelli vatandaşların destekçisi olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, gerçekleştirdikleri tüm projelerde engelli vatandaşlara uyumu konusuna önem veriyor. Engellilerin her zaman destekçisi olan Başkan Gürlesin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak da engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak projeler belediyemizin önceliklileri arasındadır. Kimsenin gelecekte engelli olmayacağının garantisi yok. Sosyal belediyecilik anlayışı gereği de ihtiyaç sahibi engellilerimizin elinden her zaman tutuyoruz. Tutmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NE YAKIŞIR ETKİNLİKLER VAR

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, her yıl bu özel güne yakışır anlamlı ve farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Bu yıl da farkındalık oluşturmak adına Pamukkale Belediyesi olarak Kent Konseyimiz ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi’mizle birlikte 1 Aralık ve 2 Aralık’ta bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Bu yılki etkinliklerimizde, hafta sonumuzu belediyemizde çalışan engelli personelimizle, kent konseyi engelli meclisi üyelerimizle, tekerlekli sandalye basketbol takımı oyuncularımızla, engellilerimiz adına çalışan vakıf ve STK’larımızla birlikte geçireceğiz. Balon uçuşu, kahvaltı, Kocaçukur-Karahayıt-Pamukkale travertenleri-müzeleri kapsayan kültür gezisi ile birlikte mega projemiz olan Seyir Tepesi gezisi yaparak, günün anısına orada fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Son olarak hep birlikte 2 Aralık 2018 Pazar günü saat 14.00’te Hasan Güngör Spor Salonu’nda gerçekleşecek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’mızın Genç Efeler Spor Kulübü ile olan maçta takımımızı destekleyeceğiz. Tüm bu etkinliklerimizle birlikte, “Engelliler Üretiyor; Turizme Katkı Sağlıyor” projemiz kapsamında kursiyerlerimizin yaptığı ürünler, hediyelik eşyalar Forum Çamlık’ta vatandaşlarımızın beğenisine sunulacak” dedi. Gürlesin, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerinin en büyük göstergesi. Tek ihtiyacımız hissedebilmek. Kendimizi bir nebze de olsa onların yerine koyabilmek” diyerek tüm Denizlilileri maça davet etti.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com