SON DAKİKA

İŞ GÜVENLİĞİNİ TİYATRO İLE ANLATTILAR

Bu haber 30 Kasım 2018 - 7:16 'de eklendi ve 99 views kez görüntülendi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Rafine Sanat işbirliği ile düzenlenmiş olan “Öğrenmek Kurtaracak Bizi” adlı forum tiyatro oyunu Denizli OSB çalışanları ile buluştu. Tiyatro oyununda ise iş güvenliği anlatıldı.

İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesi, doğru davranış modellerinin kazanılması, farkındalığın artırılması ve iş kazalarının azaltılması amacıyla gerçekleştirilen “Öğrenmek Kurtaracak Bizi” adlı İSG Forum Tiyatro temsili büyük ilgi gördü ve izleyiciden tam not aldı.  İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminden kaçan “Musti” karakterinin firmasında çıkan yangında başına gelenler, yaptığı hatalar ve yapması gerekenlerin aktarıldığı oyun interaktif bir şekilde gerçekleştirildi. İş sağlığı ve güvenliği eğitimini tiyatro ile alan çalışanlar hem eğlendi hem de öğrendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farkındalık yaratmak istediklerini dile getiren Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinde Kanun ve Yönetmelikler sürekli slayt olarak gösterildiğinden çalışanlar bu eğitimlerde sıkılıyorlar. Uygulamalı bir eğitim daha faydalı olacaktır. Biz de tiyatro ekibi ile bir oyun hazırlanmasına ve çalışanlara sunulmasına karar verdik. Her fabrikanın, her sektörün kendi tehlike alanlarına uygun oyunlar hazırlayıp bu eğitimi çalışanlarla interaktif bir şekilde buluşturmak istiyoruz. Bu şekilde fabrikalarda iş güvenliği eğitimlerinin daha farklı ve faydalı olacağını göreceğiz. İş kazaları azalacak. İnsanların motivasyonları da artacak. Selahattin Doğramacı ve ekibine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com