SON DAKİKA

MEMLEKETİMDEN HABERLER (28.11.2018)

Bu haber 28 Kasım 2018 - 6:37 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.
960x100 px

Cumhurbaşkanımız “Stokçularla aman vermeyeceğiz” der demez yandaş basın ve göze girmeye hevesli kamu görevlileri hemen seferber oldular. Önemli olan iktidara yaranmak olduğu için doğru haber yapmak, vatandaşı aydınlatmak ikinci plana itildi.

Soğan, patates, havuç, turp gibi sebzeler hasat edildikten sonra depolanır, ihtiyaca göre pazara sevk edilir. Eğer tarladan pazara sürerseniz satılmaz ya çürür ya da çöpe gider. Olay Türkiye’nin soğan üretiminin %20’sini karşılayan Ankara’nın Polatlı ilçesinde yaşanmış. Cumhurbaşkanının stokçu sözünden sonra Polatlılı üreticiler rahatsız olmuşlar. Stokçu durumunu araştırmak ve yerinde haber yapmak için birçok televizyoncu Polatlı’ya gitmiş. Üreticilerin ifadeleri şöyle; “100 ton soğan bulunca sanki ya bir suçlu ya da uyuşturucu yakalamış gibi haber yapıyorlar. Televizyonlarda seyrettiğiniz depoların hepsi, tedarikçi, hiçbiri stokçu değil. Her gün 3-4 araba soğan yükleyen arkadaşlarımız, hepsini tanıyoruz.”

Son günlerde pek çok medya kuruluşu Polatlı’ya gidip yalan haber yapmış. Bir üretici şöyle diyor; “Bir TV depoma geldi, röportaj yaptık, işleri bittikten sonra dediler ki bir de deponun kapısını kapatın, kenara çekilin öyle çekelim. Biz de öyle yaptık. Akşam TV’de ne görelim, “stokçular depoyu kilitleyip kaçmışlar” yazıyor. Bu kadar da sahtekârlık olur mu?”.

Bizim memleketimizde her şey oluyor!!!

25 Kasım dünyada ve ülkemizde “Kadına Şiddete Karşı Mücadele Ve Dayanışma Günü” olarak adlandırılıyor.

İstanbul Beyoğlu Tünel Meydanında buluşan kadınlar Taksim’e yürümek istemiş. Polis kadın örgütlerine biber gazı ile müdahalede bulunup yürüyüşe engel olmuş. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yürüyüşün yasak olduğunu, eylemciler arasında PKK’lı kadınlar bulunduğunu söyleyerek, polisi savunmuş. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise polis müdahalesinden rahatsızlığını dile getirmiş.

Gösteri ve yürüyüş yapmak anayasal haktır. İçişleri Bakanının sözleri tutarsızdır, eğer PKK’lı varsa ayağınıza gelmiştir, tutuklar gerekeni yaparsınız. Bu eylemi engellemek için bahane olamaz. Fransa’da iki sene yaşadım. Göstericiler şiddete başvurmadığı sürece polis çevre emniyeti alıyor, dışarıdan müdahale edilmesine engel oluyordu. Öyle ki çırılçıplak yürüyen kadınları da aynı ciddiyetle izlediklerini gördüm.

Biz de giyiniklerine tahammül edemeyen polisimiz, kazara çıplakla karşılaşsa ne yapar doğrusu merak ediyorum.

(28.11.2018)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com