SON DAKİKA

ŞİİRLERİN FOTOĞRAFA DÖKÜLDÜĞÜ SERGİ

Bu haber 21 Kasım 2018 - 8:13 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Forum Çamlık AVM önemli bir sergiye ev sahipliği yaptı. Şair İsa Küçük ile Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Başoğlan’ın oluşturduğu ‘Şiirin Öteki Yüzü’ fotoğraf Sergisi Forum Çamlık AVM’de sanatseverlerin ve Denizli halkının beğenisine sunuldu.

Şair İsa Küçük ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Başoğlan’nın büyük emek harcayarak oluşturdukları ‘Şiirin Öteki Yüzü’ isimli fotoğraf sergisi Forum Çamlık AVM’de, kapılarını sanatseverlere açtı. İki sanat ustasının oluşturduğu serginin açılışına Denizli Valisi Hasan Karahan ve çok sayıda davetli katıldı.

Zamanın ölümsüzleştirilerek, şiirlerle buluştuğu anların yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Başoğlu; “ İsa Küçük’ün Başka Şeylerin Şiirleri kitabını okuyunca dizeler kameraya poz veriyor gibi geldi bana. Biraz daha dikkat edince dizlere fotoğraf yerleştirince çok uyumlu olup örtüşüyorlardı. İsa Beyden izin alıp bunu yaşama geçirdim. Gördüğünüz bu sergi çıktı ortaya. Şiirlerin dizelerinde bazen de tanıdıklarımı, yakınlarımı model olarak kullandım. Başarılı bir çalışma olduğunu gördüm. Sonuçta şiirin öteki yüzünden hoş şeyler ortaya çıkmıştı. Bundan büyük mutluluk duydum. Söz kuşkusuz izleyenlerin olacak” dedi.

 

Büyük bir çaba ve uğraş sonucu böyle bir sergiyi oluşturduklarını belirten Şair İsa Küçük’de; “Sevgili dostum Ahmet Başoğlan, bu çalışma ile büyük bir çabanın içine girmiş. Fiziki anlamda bedensiz olan şiiri ete kemiğe büründürmüş. Kendisine emek kardeşliği için kendisine teşekkür ediyorum.  Ahmet Bey bir sanatçı olarak saate bakıyor, akrep ve yelkovanı görüyor. Daha önemli bir şey daha görüyor. O an’ı görüyor. Ve gördüğü anı getirip bizimle paylaşıyor. Yani aslında ortaya çıkan bu eserin, yeni şiirin şairi fotoğraf sanatçısı olmuştur.

Serginin açılışına katılan Denizli Valisi Hasan Karahan’da iki ustaya teşekkür ederek, Denizli halkının bu sergiyi kaçırmamasını diledi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com