SON DAKİKA
deniz-seki

TAVAS BELEDİYESİ ÇÖPLÜKTEN HAZİNE ÇIKARDI

Bu haber 09 Kasım 2018 - 13:44 'de eklendi ve 307 views kez görüntülendi.

Tavas Belediyesi tarafından 87 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yılda 1 milyon 200 bin TL gelir sağlayacak olan 1 MV Güneş Enerji Santrali düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Törende konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yıllardır çöplük olarak kullanılan alandan hazine çıktığını belirtti.

 

PROTOKOL BU AÇILIŞTA BULUŞTU

Tavas Belediye, ilçe için önemli olan projelerden birisini daha hayata geçirdi. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un uzun uğraşları sonucu ilçeye kazandırılan ve önemli gelir sağlayacak olan 1 MV Güneş Enerji Santrali düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Tavas Belediyesi Güneş Enerji Santralinin açılışına Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Kaymakamları, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğu, İlçe Belediye Başkanları, protokol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

133 PROJEMİZİN DIŞINDA BİR PROJE

Açılış töreninde konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, 87 bin metrekare alan içerisinde kurulan ve yıllarca vahşi depolama alanı olarak kullanılan alandan hazine çıktığını belirterek; “Bugün Tavas olarak çöplükten hazine çıkartmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 87 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yılda 1 milyon 200 bin TL gelir getirecek olan 1 MV Güneş Enerji Santralimizi açılışını gerçekleştiriyoruz. 133 projemizin dışında olan ve halkımıza hizmet için yaptığımız bu projemiz uzun yıllar ilçemize hizmet verecek. Adeta zorlu bir süreç ve çalışmalar sonucu yapılan santralimizle ilgili bir kitap yazılsa yazılır. Bu zorlu tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

“FİTİLLİ KANDİLDEN GÜNEŞ ENERJİSİNE”

Törende son olarak söz alan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’de, kendi köyüne elektriğini 1972 yılında geldiğini ve 10 yaşına kadar fitilli kandillerin altında aydınlandıklarını hatırlatarak; “Fitilli kandillerden, güneş enerjisinden elektrik üreten bir ilçe haline geldi Tavasımız. Bizim yapacaklarımıza onların hayalleri yetmez derken biz bu projeleri kast etmiştik. Bu hizmeti hayata geçiren Belediye Başkanımız Turhan Veli Akyol’u tebrik ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Tavas Belediye tarafından yapılan 1 MV kapasiteli Güneş Enerji Santralinin açılışı yapıldı. Santralin açılış kurdelesini Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci ve protokol üyeleri birlikte kesti.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com