SON DAKİKA

DENİZLİ’DE GÖRME ENGELLİLER UMRE İÇİN YARIŞTI

Bu haber 08 Kasım 2018 - 8:37 'de eklendi ve 58 views kez görüntülendi.
960x100 px

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organize ettiği “Görme Engelliler Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması” Denizli İl Müftülüğü’nün koordinatörlüğünde Merkez Gürcan Kur’an Kursu’nda yapıldı.

Yarışmaya, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, görme engelli Hafız Müezzin Kayyım Hilmi Hatırlı, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Müezzin Kayyım Mehmet İm, Kur’an Kursu Öğreticisi Hacer Yenidede ve görme engelli yarışmacılar ile aileleri katıldı.

Hafız olanlar ile hafız olmayanlar olarak iki kategoride yapılan yarışma komisyonu; İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık başkanlığında, görme engelli Hafız Müezzin Kayyım Hilmi Hatırlı, İl Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Müezzin Kayyım Mehmet İm ile Kur’an Kursu Öğreticisi Hacer Yenidede’nin katılımıyla dört üyeden oluştu. 16 görme engelli yarışmacının başvurduğu yarışmada, Braille alfabesiyle Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma, ezber ve temel dini bilgiler alanında heyecan dolu dakikalar yaşandı.

 

Ödül töreninde konuşan İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık; “Yarışmamıza katılan tüm kardeşlerimizi can-ı gönülden tebrik eder, yarışmamızı Cenab-ı Hakk’ın hayırlara vesile eylemesini dilerim.” dedi.  Cenab-ı Allah’ın yer yüzünde yarattığı en değerli ve en üstün varlığın; insan olduğunu dile getiren İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, yaratılış ve temel haklar açısından insanlar arasında fark olmadığını söyledi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.satkirala.com