SON DAKİKA
deniz-seki

BİRLİK BERABERLİK GÜZELDİR AMA…

Bu haber 08 Kasım 2018 - 7:09 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

Zorlu Boluspor maçı öncesi Vali Hasan Karahan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Denizlispor’u ziyareti ve verdikleri mesajlar önemli.

Son 7 maçtan 18 puan çıkaran Denizlispor’da sezon öncesi ilk hedef olarak belirlenen Play-off, gelinen noktada yetersiz görülmeye ve yeni hedef ilk 2’ye görme olarak belirlenmeye başlandı. Boluspor maçı bu yüzden önemini daha da arttırdı. Denizlispor bu sezon deplasmanda oynadığı 5 maçın 3’ünü kazanırken, 2’sinden boynu bükük ayrıldı. Ligin deplasman fatihi olan ve dış sahada oynadığı 6 maçın hepsini kazanan Boluspor ise evinde o kadar başarılı değil. Kırmızı beyazlılar iç sahada oynadığı 5 maçın 2’sini kazandı, 2’sinde berabere kaldı, lider Gençlerbirliği’ne de mağlup oldu.

Her iki takım için de büyük önem taşıyan bu maçtan önce Denizlispor camiasında birlik beraberliğin ve desteğin üst seviyeye çıktığını görmek mümkün. Taraftarların Bolu’ya akın etme hazırlığında olduğu maç öncesi protokolün moral ziyareti, destek ziyareti olarak da nitelendirilebilir.

Hem Vali Karahan hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan bu konuda net açıklamalar yaparken, Denizlispor Başkanı Ali Çetin de, prim konusunu yeniden gözden geçirecekleri açıklamasında bulunmuş. Söylentilere göre 6 bin TL olan deplasman galibiyet priminin 10 bin TL’ye çıkarılacağı belirtiliyor.

Son yıllarda bu maç öncesi kadar iyi bir hava yakalandığını pek hatırlamıyorum.

Daha geçen ay ekonomik krizin yaşandığı, futbolcuların idman boykotu yaptığı, camianın ‘Yine mi eski günlere döndük’ demeye başladığı Denizlispor’da şimdi şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlandı. Play-off’a bile artık razı olunmayan bir dönemden geçiliyor.

Moral, destek, birlik beraberlik güzeldir.

Ancak bu işler parayla gidiyor. Ekonomik olarak ne kadar güçlüyseniz, sahada da o kadar güçlüsünüz.

Para var, huzur var yani.

8.11.2018

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com