SON DAKİKA
deniz-seki

BU YILIN OSCARI MERKEZ KÜTÜPHANE’YE

Bu haber 07 Kasım 2018 - 11:54 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi, İstanbul’da düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’ organizasyonunda ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde  ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında ‘Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Ödülü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un elinden aldı.

Hürriyet Gazetesi öncülüğünde, Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinin sahiplerini bulduğu ‘Sign Of The City Awards 2018’organizasyonu İstanbul Hilton Bomonti’de gerçekleştirildi. Ödül törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, belediye başkanları, gayrimenkul şirketlerinin temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

İKİNCİ KEZ ÖDÜLE LAYİK GÖRÜLDÜ

Geçtiğimiz sene Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı ile ödüle layık görülen Merkezefendi Belediyesi bu sene de Merkez Kütüphane ile ödülün sahibi oldu. Merkezefendi Belediyesi’nin en önemli vizyon projelerinden biri olan Merkez Kütüphane, bu sene 5.si düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’da ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 

SUBAŞIOĞLU ÖDÜLÜ, BAKAN KURUM’UN ELİNDEN ALDI

Jüri Özel Ödülü’nü almak için sahneye çıkan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na ödülü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum takdim etti.  Ödül hakkında açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını belirtti. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl yapımına başladığımız ve şu an aramızda mimarlarının da bulunduğu Merkez Kütüphane ile ilgili ‘Sign Of The City Awards’ yarışmasında ‘Türkiye’de Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldük. Büyük bir mutluluk ve gurur yaşıyoruz. Ödülümüzü de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un elinden aldık. İnşallah 2019 yılının Ocak ayında Merkez Kütüphanemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm hemşerilerimize kütüphanemiz ve ödülümüz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

“MERKEZEFENDİ’DE ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ”

Vizyon projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ve bu projelerin ödüle layık görülmesinin de ayrı bir onur ve gurur olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Merkezefendi Kültür Merkezi’nin yanında Merkez Kütüphanemizin projesinin de ödüle layık görülmesi bizlerin onur ve motivasyonunu arttırdı.  İlerleyen dönemlerde de çıtamızı yükselterek ödüllü projelere imza atmayı sürdüreceğiz. Bu ödül Merkezefendi Belediyesi’nin çıtasını yükseğe koyduğunun bir tescilidir” dedi.

 

2019’DA HİZMETE AÇILACAK

Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi’ndeki çalışmaların yüzde 95 oranında tamamlandığını ve 2019 Ocak ayında açılışının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Subaşıoğlu; “Şuanda projenin yüzde 95’i tamamlandı. Kitapların temini, rafların düzenlenmesi ve dizayn konusunda çalışmalar yapılıyor. Oskar ödülü alan Merkez Kütüphanemiz 2019 Ocak ayında Merkezefendi ve Denizlilerin hizmetine açılacak” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com