SON DAKİKA
deniz-seki

BİRAZ YAVAŞ

Bu haber 07 Kasım 2018 - 7:14 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

AfjetAfyonspor, Altay ve Adanaspor’u yenerek son 3 haftayı kayıpsız atlatan, 10 gol atıp kalesinde bir gol gören Denizlispor, uzun yıllardır özlemi çekilen Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yönetim içinde yapılan değişiklikler ve gelen sportif başarılar camiayı ayrı bir havaya soktu. Bunu tribünlerde de, kamuoyunda da görmek mümkün. İyi bir hava yakalandı ve bunun devamı konusunda herkesin azami gayret göstermesi gerekiyor.

Ne var ki; özellikle Adanaspor maçından sonra sosyal medya hesaplarında okuduklarım yüzünden, ‘Allah’ınızı seviyorsanız bir durun. Bir sakin olun. Ne oluyor?’ demekten kendimi alamıyorum. Sosyal medyada her yazılana elbette inanmam veya ciddiye almam ama bunu yazanlar Denizlispor’u yönetenler olunca görmezlikten de gelemiyorum.

Denizlispor Kulübünün başkandan sonra gelen önemli isimlerinden biri, önceki akşam sosyal medya hesabından “O GENÇLERBİRLİĞİ BURAYA GELECEK” paylaşımı yaptı. İsmini yazacaktım ancak dün sabah sayfasındaki bu paylaşımın kaldırıldığını görünce, ‘Pişman oldu herhalde’ diye düşünerek yazmamaya karar verdim. Belki de birileri kaldırmasını istemiştir, bilemem. Ama ben o paylaşımı gördüğüm an, bu konuda içimden geçenleri yazmaya karar vermiştim.

Yöneticilik zor iştir. An gelir teknik direktörün yerinde olmak ve size göre gereğini yapmak istersiniz, an gelir futbolcu olup, topu kaleye vurmayı hayal edersiniz, an gelir tribündeki taraftarın yerinde olup, bağırmak-çığırmak için can atarsınız. Ama yöneticisiniz işte. Üzerinizde bir camianın sorumluluğu var. Gün gelecek dudaklarınıza kadar kelimeleri yutacaksınız, gün gelecek camianın menfaatleri için susacaksınız, gün gelecek herkesten daha fazla bağıracak ve hak arayışına gireceksiniz. Ama her şeyin bir zamanı olduğunu unutmamak gerekir.

Yönetici taraftar gibi istediği zaman istediğini yazamaz, söyleyemez. Sizin her yazdığınız onbinlerce, yüzbinlerce insanı olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir hatta yönlendirebilir.

Bu tür açıklamalar camiaları karşı karşıya getirir. 3 Maç kazanmakla hiçbir şey bitmedi, bilakis her şey daha yeni başlıyor. Lig çok uzun bir maraton ve bu köprünün altından daha çok sular akacak.

Başta başkan Ali Çetin olmak üzere tüm yönetimin daha sakin olmasında yarar var.

Söyledikleriniz, paylaştıklarınız, söyledikleriniz bir gün ters teperse kıpırdayacak haliniz kalmaz.

İyi bir hava yakalanmışken, bu havanın dağılmaması için başta yönetimin azami gayret göstermesi gerekiyor.

Tecrübelerime dayanarak âcizane uyarımı yapıyorum ve diyorum ki;

“Bu hız hayra alamet değil…”

 

7.11.2018

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com