SON DAKİKA
deniz-seki

DÜDÜĞÜ DE YABANCILARA VERİN

Bu haber 06 Kasım 2018 - 7:41 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

Yine bir Galatasaray-Fenerbahçe derbisi, yine gündemi değişen bir ülke.

Maçtan önce Fenerbahçe taraftarı Koray Şener’in kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesinin üzüntüsünün sarması gereken stat, maç sonunda yabancı futbolcuların birbirlerine tekme tokat girerek egolarını tatmin etmesine sahne oldu. Maçın bitiş düdüğüyle puanları paylaşan iki takım oyuncuları, teknik heyetleri, yöneticileri hatta ve hatta tribündeki taraftarlarının gencecik bir taraftarın vefatının üzüntüsünü statta birlikte yaşamaları çok mu zordu? Puanların paylaşıldığı gibi acının da paylaşılması mümkün değil miydi?

Ezeli rakiplerin, acı bir olayda ebedi dost olduklarını göstermesi imkansız mıydı?

Sahaya çıkan 22 futbolcunun 16’sının yabancı olduğu bir derbide, birkaç yabancı futbolcunun birbirleriyle dalaşmalarıyla büyüyen olaylar, Türk futbolunu bir kez daha dünya spor kamuoyunda gözden düşürdü.

Maç sonrası hakeme yönelik eleştiriler ise sadece suç bastırmaktan öteye gitmez. Her derbide mutlaka hedef tahtasına konulan hakemlerle ilgili tek çözüm kaldı.

Bir Türk derbisinde bu kadar çok yabancı futbolcu oynuyorsa, bence bu maçları da yabancı hakemler yönetsin. Gelsin Almanya’dan, İngiltere’den, Fransa’dan 4 hakem, 90 dakika yönetsin maçı ve dönsün ülkesine. Arkasından hocalar, futbolcular istedikleri kadar sallasınlar.

Hiç olmazsa bundan sonra ‘Bu hakemi bir daha istemiyoruz’ gibi açıklamalar olmaz da, MHK hangi kulübün hangi hakemi istemediği ile ilgili çetele tutmaz.

Formaları yabancılara teslim ettiğiniz gibi, düdükleri de edin kurtulalım gitsin.Yöneticisinden teknik adamına, futbolcusuna kadar gözünü kazanma hırsı bürümüş insanların Türk futboluna katacakları bir şeyi yoktur.

İstanbul’dan sonra Denizli’de de duran bir kalp acımızı arttırdı. Yeşilköyspor-Sarayköyspor maçında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Sarayköyspor’un Nijeryalı forveti Ekundayo Ebenezer Mawoyeka’nın vefatı hepimizi derinden üzdü. Ailesine ve Sarayköyspor camiasına baş sağlığı diliyorum.

6.11.2018

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com