SON DAKİKA
deniz-seki

CHP SUSARSA!

Bu haber 05 Kasım 2018 - 11:17 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

AKP’nin politikası CHP karşıtlığı üstüne kurulu. CHP’nin medya desteği yok denecek kadar az, AKP ise neredeyse medyanın %90’nını arkasına almış durumda. Ülke ekonomik krizden geçiyor. Suriye’de savaş halindeyiz, Irak’ta ve sınırlarımız içerisinde terörle mücadele kararlılıkla devam ettiriliyor. Suriye’de yeni bir operasyonun ise eli kulağında… Bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşayan ülkemizde her şeyin güllük gülistanlık olduğunu söylemek mümkün değil.

Ana muhalefet partisi CHP, iktidarın yanlışlarını ya da kendilerine göre uygun bulmadıklarını eleştiriyor. Bu muhalefetin hem görevi, hem de hakkıdır. İktidardaki AKP, CHP’nin eleştirilerini dikkate almadığı gibi sürekli CHP’yi suçluyor, neredeyse tüm sorunların sebebinin CHP olduğunu söylüyor. CHP bir söylese bin işitiyor. CHP eleştirmese sussa toplum CHP’nin yeterince muhalefet yapmadığından şikâyetçi…  Muhalefet yapsa, iktidar partisinin taarruzları karşısında eziliyor, haklı olsa bile savunamıyor. CHP’nin işi çok zor… Konuşsa dert, sussa daha büyük dert…

Benim aklıma CHP için bir öneri geldi. CHP hiç konuşmasın. CHP’nin hiç konuşmaması, AKP’nin malzemesini %50 azaltır. CHP konuşmayınca AKP, CHP’ye sataşmak yerine belki öz eleştiri yapar. Mesela bir örnek verelim;

Tunceli’de 2 askerimiz donarak şehit oldu. CHP’liler haklı olarak Ekim ayında askerlerin donmaması gerektiğini, yetersiz teçhizat olduğunu söylediler. AKP konuya açıklık getirmek yerine CHP’yi suçlayıp, bilgisizlikle itham etti. Ortada bir gerçek var, 2 asker dondu. Bunun sebebi var, ihmal veya iş bilmezlik. CHP hiç konuşmasa AKP olayın sebebini açıklamak zorunda kalacaktı.

Ben CHP’nin susmasından, medyada görünmemesinden yanayım. Ağırlığı yerel seçimlere versinler. Zaten %20-25 oyları var, konuşsalar da konuşmasalar da bu oran fazla değişmiyor.

AKP’lilerin özellikle de Cumhurbaşkanının konuşmalarını can kulağı ile dinleyiniz. Bu konuşmalarda CHP ile ilgili konuları çıkarttığınızda geriye ne kaldığına bakınız. Muhalefeti suçlamak malzemesi elinden alınacak AKP’nin, topluma ne verebileceğini merak ediyorum. CHP susarsa yandaş medya da susacak.

CHP, AKP’nin cankurtaran simidi gibi Cumhurbaşkanının iki de bir “Allah her ülkeye böyle muhalefet partisi versin” demesi de bu yüzden.

5.11.2018

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com