SON DAKİKA
deniz-seki

KOMİTELER SANAYİCİLERİN SESİ OLDU

Bu haber 01 Kasım 2018 - 9:51 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.

Denizli Sanayi Odası olağan meclis toplantısı, Oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, meslek komitelerin yaptığı çalışmalar ile sanayicinin sesi olduğunu belirtti.

Meclis üyelerine yönelik konuşma yaparak Denizli’nin güncel ekonomik verilerini değerlendiren DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, sözlerine şöyle devam etti:“Nisan ayında gerçekleştirilen Oda seçimlerinden itibaren olan yeni dönemde, Meslek Komitelerimizin aktif çalışmasından ve meslek grubu üyeleri ile sıkı ilişkisinden son derece memnunuz. Bu yolla üyelerimizle daha yakından temas kurabiliyor, onların sorunları ve önerilerini daha hızlı ve etkin şekilde toplayabiliyoruz.” dedi.

Bugüne kadar meslek komitelerince Oda yönetim kuruluna sunulan sorunlar ve çözüm önerilerine tek tek değinen Keçeci, gelen taleplere karşı DSO olarak atılan adımları meclis üyelerine anlattı. Keçeci, bugüne kadar meslek komitelerinden gelen talep ve öneriler doğrultusunda, uçak seferlerinden KDV iade ve oranlarına, bazı mevzuat değişikliği gerekliliğinden eğitim taleplerine kadar birçok konuda DSO tarafından yapılan girişimleri paylaştı.  Keçeci, son olarak da komitelerden gelen birçok talebin de bizzat ilgili Bakanlara aktarıldığından bahisle; “TOBB Sanayi Odaları Konsey toplantısı,Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Sanayi Odaları Başkan ve Konsey üyelerinin katılımıyla 18 Ekim’de TOBB ikiz kulelerde gerçekleştirildi. Konsey toplantısında meslek gruplarımızdan gelen sorun ve önerilerin birçoğunu anlatma fırsatı bulduk. Anlattığımız sorunlar ve önerileri sıralayan Keçeci, “Birikmiş KDV’lerin iadesi, ihracatta KDV iadesinde yaşanan sorunlar ve gecikme. Elektrik fiyatlarındaki aşırı artış. Türk parası kıymetini koruma hakkındaki 32 Nolukarar. İhracat bedellerinin 180 gün içinde %80’ninin TL’ye dönüşü. Boyahanelerde uygulanan KDV oranlarının düşürülmesi gibi birçok meslek grubu ve komiteden gelen ortak talepleri ilettik.” dedi. Başkan Keçeci, ilgili Bakanlardan aldığı geri bildirimleri de meclis üyeleri ile paylaştı.

 

Keçeci, “Ayrıca yine komitelerimizden gelen talep üzerine ihracattaki KDV iadesinde yaşanan sorunlar ve gecikme ile ilgiliDenizli Gelir idaresi Başkanı ziyaret edildi. Çözüm önerileri ile mutabık kalındı. Ayrıca Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan sıkıntılar saptanarak sanayicilerle 26 Ekim günü DSO toplantı salonunda bir araya gelenAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Denizlili sanayicinin bu konuda yaşadığı sorunların baş takipçisi olunacağı ve tahsis miktarının artırılacağı sözünü verdi. Konu Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) yöneticilerinin de ilgisi ile çözüme yaklaşıldı.” diye konuştu.

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    https://www.vitrualworld.com