SON DAKİKA
deniz-seki

PAMUKKALE, VOSVOSLARLA RENKLENDİ

Bu haber 28 Ekim 2018 - 10:47 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.

Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin tanıtımına katkı sunmak amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Pamukkale ve Karahayıt’ı hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtmak için bir çok önemli çalışmaya imza atan Pamukkale Belediyesi, farklı bir etkinlik düzenleyerek “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”ni hayata geçirdi. 3 gün süren festival kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından 100’den fazla vosvos derneği üyeleri katıldı. Karahayıt’ta kamp kuran vosvos severler, ilk gün Karahayıt’dan başlayıp, Pamukkale’de Kocaçukur’da tamamlanan Cumhuriyet Konvoyu gerçekleştirdiler. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı Cumhuriyet Konvoyu, halkın yoğun ilgisiyle, renkli görüntülere sahne oldu. “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”nin ikinci gününde, Karahayıt Kent Ormanı önündeki alanda, kamp kuran vosvos severlerle birlikte kahvaltı yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kahvaltının ardından festivale katılan vosvos derneklerine plaket takdim etti.

 

GÜRLESİN, “GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’nin bir turizm ilçesi olduğunu söyleyerek, ilçenin tanıtımı için birçok farklı etkinlik gerçekleştirdiğini belirtti. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale’yi tüm dünyanın tanıdığını, aynı şekilde de Karahayıt’ın tanınması için çalıştıklarını söyledi. Başkan Gürlesin, “Bizler turizm ilçesiyiz. Bize göre hazine değerinde olan bölgedeyiz. Bu bölgenin tanıtılması gerekiyor. Hedefimiz, Pamukkale kadar Karahayıt’ımızın da tanınması. İlk yapıyoruz ama ilk defa olmasına rağmen oldukça güzel bir katılım oldu. Amacımız bu güzel etkinliğin gelecek yıllarda da devam ettirerek, geleneksel hale gelmesi. İmkanlarımız ne varsa sizlere sunmak bizim görevimiz. Bizler yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen, her alanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu tarihlere denk getirme sebebimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Bu güzel festivalle, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katkı vermek, coşku katmak istedik” diye konuştu.

 

CUMHURİYET KONVOYU, BAYRAM COŞKUSU YAŞATTI

“Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” Karahayıt Kent Ormanı önündeki yeşil alandaki konuşmalar ve plaket takdiminin ardından Cumhuriyet Konvoyu ile devam etti. Karahayıt’tan başlayan konvoy, 50’e yakın vosvos’un katılımıyla Pamukkale Travertenleri önüne Kocaçukur’da sonlandı. Kocaçukur’da, göletin önünde vosvoslarla birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlikler, Karahayıt’ta devam etti.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com