SON DAKİKA
deniz-doseme (1)
site

YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

Bu haber 26 Ekim 2018 - 12:07 'de eklendi ve 56 views kez görüntülendi.
masas

Pamukkale Belediyesi’nin geleceğe yatırım niteliğinde hayata geçirdiği vizyon projelerinden biri olan Aktepe Kültür Merkezi projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. “Pamukkale’de yaşamak bir ayrıcalıktır” sloganından hareketle başladığı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaptığı her proje ile bu ayrıcalığı göstermeye devam ediyor.

17 MİLYON TL’LİK YATIRIM

İnşaatı gezen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede hayata geçirdikleri vizyon projelerden biri olan Aktepe Kültür Merkezi’nin inşaatının yüzde 80’inin bittiğini bildirdi. 17 Milyon TL’lik bir yatırımla bölgenin ihtiyacı olan bir çok önemli noktaya tek bir merkezle çözüme kavuşturmayı amaçladıklarını belirten Başkan Gürlesin, “İçinde düğün salonu, taziye evi, nikah salonu, sanat galerisi, etüt merkezi, 2 adet çok amaçlı salon, mescit, otopark, fatura ödeme merkezi gibi bölümlerle bölgede yaşayan vatandaşlarımızın bir çok ihtiyacına cevap verecek bir merkez inşa ediyoruz. Ocak ayında inşaatına başladığımız Aktepe Kültür Merkezi’miz hızla yükseliyor ve kaba inşaatının yüzde 80’i tamamlandı. Göreve geldiğimiz günden bugüne 68 mahallemizin tamamına en iyi hizmeti götürürken, rutin işlerimiz yanı sıra, sadece bugün için değil geleceğe ışık olacak, gelecek kuşaklara kalacak vizyon işler yapma derdindeyiz. Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır dedik ve yola çıktık. Bu ayrıcalığı tüm mahallelerimizde artık hissediyoruz. Tüm mahallelerimiz tek tek daha da güzelleşiyor. Merkez mahalleler ile kırsal bölgedeki mahallelerimiz arasında hiçbir fark kalmadı diyebiliriz. Aynı bölgede bulunan Dokuzkavaklar Mahallemizde herkesin artık bildiği Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğimiz hizmet vermeye devam ediyor. Bu bizim büyük gurur kaynaklarımızdan birisi idi. Şimdi yine aynı bölgede vatandaşlarımızın bir çok ihtiyacını karşılayacak olan Aktepe Kültür Merkezi’mizde yine geleceğe yaptığımız yatırımlardan biri olacak. Buradaki çalışmalarımızı 2019 yılının ilk ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Merkezimizin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

AKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YOK YOK

Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Aktepe Kültür Merkezi toplam 10 bin 500 metrekare alan içerisinde olup, 2500 metrekarelik bir alanda binanın inşaatı hızla yükseliyor. Merkez içerisinde, Pamukkale Belediyesi’nin en önemli projelerinden olan Sosyal Market 600 m2’lik bir alanda olacak. 300 m2 spor salonu, 150’şer m2’lik alanlarda 2 adet çok amaçlı salon, 220 m2 mekanik oda, 650 m2 otopark, 770 m2 arşiv, 135 m2 taziye evi, 30 m2 mescit, 30 m2 fatura ödeme merkezi, 200 m2 nikah salonu, 25 m2 güvenlik ofisi, 50’şer m2 5 adet dükkan, 110 m2 etüt merkezi, 800 m2 500 kişilik düğün salonu, 330 m2 teras bahçesi ve 1250 m2 sanat galerisi ile bölge halkının bir çok ihtiyacına cevap verecek Aktepe Kültür Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

dosemeci
pamukkalebelediyesi