SON DAKİKA
deniz-seki

PAÜ TIBBİ MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI AKREDİTE OLDU

Bu haber 22 Ekim 2018 - 8:49 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

PAÜ Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Uzmanlık Eğitimi akredite edilerek Türkiye’ de Akredite edilen 2. Anabilim Dalı olmaya hak kazandı. 16 Ekim 2018 tarihinde yapılan törenle Akreditasyon Belgesi KLİMUD başkanı Doç. Dr. Berrin ESEN tarafından Türk Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalına verildi.

Pamukkale Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı 1994 yılından bu yana uzmanlık eğitimi vermekte. O tarihten bu yana 25 uzmanlık öğrencisine Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi verildi. İlk günden bu yana Uzmanlık Eğitimi için gerekli standartları uygulamış ve çekirdek eğitim müfredatı yayınlandıktan sonra genişletilmiş eğitim müfredatını, eğitim içi ölçme değerlendirme rehberlerini ve gerekli tüm formları oluşturdu ve Tıbbi Mikrobiyoloji Ulusal standartlarını yakaladı.

 

Prof. Dr. İlknur Kaleli Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalının akredite olmasıyla birlikte tüm uzman kadromuzla hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek çalışmalar için tüm ekibe teşekkür etti. PAÜ Hastanesi Başhekimi Pro. Dr. İbrahim Türkçüer bu belgenin alınmasında emeği geçen tüm öğretim üyelerine ve çalışanlara teşekkür ederek yeniliklere devam edeceklerini de belirtti.

 

 

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com