SON DAKİKA
deniz-seki

116 KADIN KETEM’LERE DAVET EDİLDİ

Bu haber 18 Ekim 2018 - 8:29 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) işbirliğiyle başlatılan Pembe Şehir Projesi kapsamında tekstil sektödünde çalışan 116 kadın kanser hakkında bilgilendirilerek, taramalarını yaptırmaları için KETEM’lere davet edildi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Muteks Mutlubaşlar Tekstil’in sahibi, aynı zamanda DİKAB Başkan Yardımcısı Gülcan Mutlubaş’ın da katılımıyla Tekstil’de çalışan kadınlara, Pamukkale Kanser Erken Teşhis ve Tedavi Merkezi (KETEM) Doktoru Tülay Alan tarafından meme ve servis kanseri hakkında bilgi verilerek kanserde erken tanının önemine dikkat çekildi.

 

Kanserin birçok türü olduğunu ancak en sık görülenin meme ve serviks kanseri olduğunu vurgulayan Dr. Tülay Alan, “Meme kanserinde erken tanı için kadınların öncelikle memeyi tanıması ve memelerde oluşan değişiklikleri fark etmesi gerekiyor. Bu nedenle 20 yaş sonrası kadınların ayna karşısında memede değişiklik olup olmadığına bakmaları ve düzenli aralıklar ile elle muayene etmeleri gerekir. Yine kolay belirti vermediği için serviks kanseri ile ilgili her yıl düzenli olarak kadın doğum uzmanına gidilmesi önemlidir” şeklinde konuştu.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk,”İnşallah bu proje ile Denizli çalışan, üreten, sağlıklı kadınların şehri olacak. İnanıyorum ki bugün burada aldıkları bilgilendirmeler sonrası kadınlarımız ailesi, komşusu ya da çevresindeki kadınlara da ışık olacaklar ve onları da uyararak kanser taramalarını yaptırmalarını isteyeceklerdir. Bizim de hedefimiz bu yönde, tüm kadınlarımıza sesimizi duyurmak ve taramalarını yaptırmalarını sağlamak istiyoruz, kadınlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.

 

Muteks Mutlubaşlar Tekstil’in sahipleri Gülcan ve Bekir Serdar Mutlubaş da İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve KETEM Dr. Tülay Alan’a teşekkür ettiler. Aynı zamanda DİKAB Başkan Yardımcısı olan Gülcan Mutlubaş, Pembe Şehir Projesi ile kansere karşı bir savaş başlattıklarını ve ilk etapta kendi işyerlerinde yapılan bu bilgilendirmeler ile örnek olmak istediklerini söyledi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com