SON DAKİKA

BİR DESTEK DE HAL ESNAFINDAN

Bu haber 12 Ekim 2018 - 9:02 'de eklendi ve 71 views kez görüntülendi.

Denizli’de, hal esnaflarından enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan kampanyaya destek gelirken, yılsonuna kadar ürünlerin maliyetine satılacağı açıklandı.

Türkiye Halciler Federasyonu (TÜRKHAL) Başkanvekili Halil Öztürk, Denizli hal esnafları olarak enflasyonla mücadele projesine destek verme kararı aldıklarını söyledi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Halil Öztürk, “Ülkemiz üzerinde ekonomik olarak operasyonlar yapılmaya çalışıldığı bugünlerde hükümetimizin enflasyonu düşürmek için aldığı tedbirler kapsamında, fiyatları yüzde 10 oranında indirme projesini Denizli Hal esnafları olarak destekleme kararı aldık.Satışlarımızı yılsonuna kadar sadece maliyetine yapacağız” dedi.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN

Antalya’da gelecek hafta yapılacak olan TÜRKHAL Toplantısında enflasyonla mücadele konusunu masaya yatıracaklarını ve desteğin tüm Türkiye’ye yayılması için girişimlerde bulunacaklarını belirten Halil Öztürk, “Ben toplantı öncesi böyle bir konuyu gündeme getirdim. Antalya’daki toplantıda görüşülmesi talebimiz yerinde bulundu. Biz de bu kıvılcımı ilk Denizli’den başlattık. Tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Hükümetimiz, devletimiz enflasyonla mücadele başlattıysa hepimizin üzerine düşen görevler var. Bakanımız tarafından enflasyonla mücadele kapsamında açıklanan 7 maddenin 3’ü hallerle ilgili. Böyle bir durumda biz de kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi. Pazardaki yüksek fiyatların sorumlusunun kendileri olmadığını belirten Öztürk, “Pazarlarda satılan tüm ürünlerin hepsi hallerden geçmiyor. Bu ürünlerin sadece yüzde 30’luk bölümü bizden geçiyor. Bizimle birlikte marketler ve diğer aracılar da elini taşın altına koymalı. Göstermelik değil, gerçekte bu yapılmalı. Bizim en büyük sıkıntımız, bizden alınan bir ürün bazen 2 kat fiyat konularak satılıyor. Halden meyve sebze alanlar da maliyetine satsın. Hep birlikte Türkiye’de fiyatların düşmesi için çağrı yapıyorum. Bu çağırımızı da Denizli’de başlatıyor ve Denizlili hal esnafları olarak yılbaşına kadar satışlarımızı maliyetine yapacağız” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    https://www.vitrualworld.com