SON DAKİKA

DENİZLİ’NİN GÖZ BEBEĞİ OLAN MERKEZİ İNCELEDİ

Bu haber 12 Ekim 2018 - 7:50 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk tiroid kanseri ve hipertiroidi (zehirli guatr) hastalıklarının tedavisinin yapıldığı Denizli Devlet Hastanesi Radyoaktif İyot Tedavi Merkezi’ni ziyaret ederek, merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkiye’de özellikle Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastanelerinde sunulmakta olan özellikli sağlık hizmetlerinden biri olan Radyoaktif İyot Tedavi Merkezi Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde yaklaşık bir yıldır hizmet veriyor. Merkezde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Radyoaktif İyot Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarete Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu ve Denizli Devlet Hastanesi Yönetimi de katıldı.

 

NÜKLEER TIP MERKEZİ DENİZLİ’NİN GÖZ BEBEĞİDİR

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Radyoaktif İyot Tedavi Merkezi’nin Ege Bölgesi’nde 2. Basamak Sağlık Hizmeti veren Kamu Hastanelerinde açılan ilk merkez olma özelliğini barındırdığını söyledi. Merkezde bir yılda 57 hastaya Radyoaktif İyot Tedavisi uygulandığından bahseden Öztürk şöyle devam etti: “ Denizli son yıllarda sağlık sektöründe yaptığı atılımlarla adından söz ettiren bir il konumuna geldi. Çoğu ilde bulunmayan özellikli hizmetlerimizle şifa dağıtıyoruz. Radyoaktif İyot Tedavi Merkezimiz de Ege Bölgesinde 2. Basamak Sağlık Hizmeti veren Kamu Hastanelerinde açılan ilk merkez olma özelliğini taşıyor. Merkezde tiroid kanserleri ve zehirli guatrın tedavilerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Nükleer Tıp Merkezi’nde ayrıca SPECT/CT, SPECT, PET/CT, Cerrahi Gama Prob Cihazı, Radyoaktif İyot Uptake Test Cihazı ve Kemik Mineral Yoğunluğu Ölçümü cihazları bulunduğunu, Nükleer Tıp Merkezi’nin sağlıkta Denizli’nin göz bebeği konumunda yer aldığını söyledi.

 

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com