SON DAKİKA

“HERKES KRİZİN FARKINDA”

Bu haber 11 Ekim 2018 - 10:32 'de eklendi ve 71 views kez görüntülendi.
960x100 px

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AK Parti’nin ekonomi uygulamalarını eleştirdi. Sancar, ülkede bir ekonomik krizinin olduğunu ve Denizli’de birçok firmanın konkordato kuyruğunda olduğunu ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda söz alan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, AK Parti’nin ekonomi politikasını eleştirdi ve yaşanan ekonomik krize dikkat çekti. Cumhurbaşkanının ‘Kriz yok’ söylemine değinen Sancar; “Kim ne derse desin herkes evindeki, hanesindeki, ocağındaki, çevresindeki ateşin farkında. Her seçim öncesi ekonomik refah gelecek söylemlerinin ve ekonomik başarının geldiği nokta Konkordato terimi olmuştur” ifadesini kullandı.

 

Aralarında büyük vergi mükellefi olan firmaların da bulunduğu birçok kurumun perişan durumda olduğunu kaydeden Sancar sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizi tebrik etmek lazım, millet sayenizde konkordatoyla tanıştı! Ülkemizde düne kadar harıl harıl ticaret yapan, devletine vergi veren iş adamları adliye koridorlarında avukatlarıyla beraber konkordato kuyruklarında dilekçe vermeye çalışıyor. Türkiye ekonomisinin 8’nci büyük kenti olan Denizli kenti de bu krizden nasibini aldı ve büyük darboğaz yaşıyor. Kötü ekonomi yönetiminin faturasını sadece konkordato ilan eden iş adamları değil; onların taşeronları, duvarcıları, betoncuları, sıvacıları, elektrikçileri, sucuları ve birçok iş emekçisi arkadaşımız ödüyor ve büyük mağduriyetler yaşıyor.”

 

TOKİ ÖRNEĞİ

TOKİ’nin yanlış uygulamalarının ülkeyi krize sürükleyen önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyen CHP’li Sancar, “Bu ortamda bile TOKİ Başkanının televizyonlara çıkıp konut satışlarımızı artıracağız” demesini anlayamıyorum dedi. Müteahhitlere 2,98 ile kullandırılan konut kredilerinin TOKİ’ye 0,98 oranla verildiğini bu sebeple birçok firmanın battığını da kaydeden CHP’li vekil, TOKİ’nin haksız rekabet yarattığını, sektöre büyük zarar verdiğini bu nedenle de ortadan kaldırılması ya da gerçek iştigal alanına geri dönmesinin gerektiğini belirtti. Sancar, TOKİ’nen haksız rekabet yerine öğrencilere yurt yapması gerektiğini söyledi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com