SON DAKİKA

KAYYUM OLAYI

Bu haber 11 Ekim 2018 - 6:28 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.
960x100 px

Güneydoğu’da hendek çatışmalarından sonra 93 belediyeye kayyum atandı. Yani seçilmiş başkan görevden alındı, yerine iktidar tarafından kaymakam, vali yardımcısı vs. atandı. Kayyum atanmasının gerekçesi bu belediyelerin halka hizmet etmek yerine, imkânlarını terör örgütü PKK’ya seferber etmeleriydi. Nitekim kayyumlar hizmetin yönünü halka çevirince bölgeye huzur ve hizmet geldi.

Daha belediye seçimlerine aylar varken Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu seçimlerde teröre bulaşmış olanlar sandıktan çıkarsa anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz” dedi. Teröre bulaşanların belediye başkanı olması elbette kabul edilemez bir durumdur. Ancak devletin ellinde bunu önleyecek yasalar da mevcut. Şöyle ki belediye başkan adayları Yüksek Seçim Kurulu tarafından incelenir, uygun olmayanların seçime girmelerine izin verilmez. Cumhurbaşkanı YSK’nın yetkilerini bildiği halde neden böyle bir konuşma gereği duydu?

Ülkemiz maalesef ekonomik bir kriz yaşıyor ve bu krizin etkileri senelerce sürecek. Krizin faturası doğal olarak iktidar partisine kesiliyor. Güneydoğu’da belediyeler ya AKP’li ya da HDP’li,eğer HDP’lilergözdağı verilerek korkutulursa oylar AKP’ye kayacak. Dikkat ediniz Cumhurbaşkanı, ekonomiyi ağzına almadan CHP ve HDP’ye PKK üstünden yükleniyor. Oysa çözüm sürecini başlatan, çadır mahkemesini kuran, Apo’nun mesajlarını halka yayınlatan, Diyarbakır’da Barzani ile miting yapan AKP’dir.  Özellikle hendek çatışmalarında yüzlerce şehit vermemizin sorumlusunun AKP olduğu unutulmamalıdır. AKP, kendi hatalarını da CHP’ye yükleyerek yıpratma taktiği uyguluyor. Nasıl olsa söylediklerini sorgulamadan kabul eden bir seçmen tabanları var.

Cumhurbaşkanının hiç gereği yokken 45 sene önce vefat etmiş İsmet İnönü’ye yüklenmesi de tam bir oyalama taktiğidir. Krizi unutturmak, CHP’yi meşgul etmek ve gündemi değiştirmek istemektedir. İsmet İnönü Lozan antlaşmasında Türkiye’yi temsil etmiş bir diplomat, İstiklal Savaşında büyük başarılar kazanmış bir komutan ve Atatürk’ten sonra ikinci Cumhurbaşkanımızdır.

Bu vatanda özgür yaşamamızı sağlayanlara şükran borçluyuz. Onlar tarihte yerini almıştır. Acaba şimdiki yöneticileri tarih nasıl yazacak???

11.10.2018

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com