SON DAKİKA

GÖZÜNE GÖZÜNE

Bu haber 11 Ekim 2018 - 6:28 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.
960x100 px

Ümraniyespor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir’in maç sonrası yaptığı; “Denizlispor iyi bir takım. Kötü oynayacaklarını beklemiyorduk. Rakibimizin hafta içinde bir kaosun içinde olmasından karşılaşmada çok daha fazla direnç göstereceklerini bekliyorduk” açıklaması, benim maç günü ‘HOROZ BU MAÇI KAYBETMEZ’ başlıklı yazımın, işkembeden atılmış bir yazı olmadığını ortaya koydu.

Türkiye’de kulüplerin çok büyük bir kısmı ekonomik sıkıntı içinde. Bunu bilmeyen yok. Aylardır para alamayan yüzlerce futbolcu var. Birçok kulübün sezon başında niye ulusal lisans alamadıklarına baktığınız zaman bunu daha rahat anlarsınız. Kim olursa olsun emeğinin karşılığını zamanında almak ister. Alamadığında tepki göstermesi normaldir ama bu tepki işin yapılmaması derecesine gelirse, işte o zaman onarılması zor hasarlara yol açar.

Futbolcular istediği zaman oynayıp, istediği zaman oynamayacaksa, bunu göz göre göre herkesin gözünün içine baka baka, göz çıkarır gibi yapıp, gözünüze gözünüze sokacaksa ve bu kulübü idare edenler bu konuda çaresiz kalacaksa, takımın hocasının kim olacağının ne önemi var.

Denizlispor Ümraniyespor maçında, tıpkı yine para muhabbeti yaşanan Altınordu maçındaki gibi hiçbir şey yapmadı. Futbolda ‘Tekmeye kafa sokmak’ diye bir tabir vardır. Yeşil siyahlı futbolcuların tekmeye kafa sokmak bir yana, ikili mücadelelerde ayağını topa bula sokmadığı anlar oldu. İsmet Taşdemir’in dediği gibi, kaos içinde olmasından dolayı daha fazla direnç göstereceklerini ben de bekliyordum ve o yüzden bu maçın kaybedilmeyeceğini yazdım. Maalesef direnç sahada değil, saha dışında gerçekleşti.

Hoca değişikliğinin ne getirip götüreceğini zaman gösterecek ancak futbolcuların da kritik dönemlerde paradan önemli şeyler olduğunu unutmamalarında fayda var. Geciken ücretler yasal yollara başvurularak yine alınabilir ama kaybedilen puanların telafisi olmaz. Futbolcu kardeşlerim lütfen işin bir de o tarafından baksınlar. Yarın alacaklarınızın bir kısmını dahi cebinize koyduğunuzda, ‘Keşke’ demenizi istemem.

11.10.2018

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com