SON DAKİKA

BU YOLLARDA HIZA DİKKAT

Bu haber 10 Ekim 2018 - 11:03 'de eklendi ve 466 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli’de bazı noktalarına yeni kurulan Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) çalışmaya başladı. Yeni EDS’lerin kurulduğu yollar ve caddeler üzerindeki hız limitleri de kamuoyu ile paylaşıldı.

Denizli’de Trafik Düzenleme ve Ulaşım Planlama Komisyonunca yeni kurulan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) çalışmaya başladı. Alınan karar ile kentin birçok önemli noktalarına kurulan EDS’ler araçların yakından takip edecek ve otomatik olarak cezai işlem uygulayacak. Sistem ile birlikte EDS’lerin bulunduğu noktalardan geçen araçların plakası, hızı, sürücünün emniyet kemeri kullanıp kullanmadığı otomatik olarak tespit edilecek. Fotoğraf ile de belgelenecek olan kural ihlalleri, sürücülerin adreslerine fotoğraflı belge ile gönderilecek.

 

Diğer yandan EDS’lerin bulunduğu bölgeler için yeni hız limitleride komisyon tarafından belirlendi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Acıpayam yolu Ulus Kavşağı ile Dikili Taş arası hız limiti 80, Ankara Karayolu Zeybek Kavşağı ile Akkale Kavşağı arası 80, İzmir Yolu Üçgen Kavşağı ile Sadıkoğlu Kavşağı arası 80, Pamukkale Huzurevi ile Akköy Kavşağı arası 90, Çevre yolu İzmir Karayolu bağlantı noktasına kadar 110, Askeri Yol ile Başak Kavşağı arası 80, Gümüşler, Cinkaya, Göveçlik ve Üçler Bulvarları üzerindeki hız limitleri de 70 kilometre olarak belirlendi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com