SON DAKİKA

TOKİ SERİNHİSAR PROJESİNİ DURDURDU

Bu haber 10 Ekim 2018 - 10:23 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli’nin Serinhisar İlçesi’nde TOKİ tarafından yapılması planlanan konutların, ekonomik koşullar nedeniyle durdurulduğu duyuruldu. TOKİ tarafından Serinhisar Belediyesi’ne yapılan açıklamada, konutlar için başvuru bedeli yatıranların bedellerinin geri ödeneceği belirtildi.

 

Serinhisar İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılması planlanan konutların yapımının durdurulduğu açıklandı. Serinhisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, TOKİ tarafından gönderilen yazı ile projenin ekonomik gerekçeler nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği ve konutlar için başvuru bedeli ödeyen vatandaşların paralarının geri verileceği belirtildi.

 

Serinhisar’da yapılması planlanan TOKİ konutları için TOKİ tarafından gönderilen yazıda ise şu ifadelere yer verildi: “ Son dönemlerde gerçekleşen istatistiki ekonomik veriler, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar, faiz oranlarındaki yükseliş, inşaat maliyetlerindeki artış konut piyasalarındaki durgunluk gibi hususlar dikkate alınarak henüz ihalesi yapılmamış veya ihalesi yapılmış ancak başlamamış yatırımların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından iptal edildi. Konutlar için başvuru bedellerini yatırmış olan başvuru sahiplerine iade edilecek ve İdaremizce ileri bir tarihte ilçenizde yeniden bir toplu konut projesi planlanması durumunda söz konusu başvuru yapanlar öncelikli hak sahibi olarak belirlenecektir”

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com