SON DAKİKA

DENİZLİ PLATFORMUNDA NÖBET DEĞİŞİMİ

Bu haber 09 Ekim 2018 - 8:41 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini Denizli Ticaret Borsası(DTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili’ye devretti.

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu üyeleri, dönem sözcülüğü devir teslim töreni için Denizli Ticaret Odası hizmet binasında düzenlenen toplantıda biraraya geldi. Kısa bir süre önce seçimli genel kurullarında seçilerek göreve gelen Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ile Denizli Genç İş Adamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, yeni unvanlarıyla ilk kez Denizli Platformu toplantısına katıldılar. Toplantının açılışında konuşan Başkan Uğur Erdoğan, 19 aylık dönemde yürüttükleri çalışmaların en önemlilerini özetleyip, üyeleri neler yaptıklarına dair kısaca bilgilendirdi.

 

ERDOĞAN: “ÇOK SAYIDA ORGANİZASYONA İMZA ATTIK”

16 Mart 2017’de platform sözcülüğünü devraldıklarını hatırlatan Başkan Erdoğan, “İlk olarak, Kredi Garanti Fonuve Türk Eximbank ile birlikte, ‘Eximbank kredileri ve ihracatçımıza yönelik diğer finans kaynakları’ üzerine bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Akabinde de Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Denizli iş dünyası mensuplarını ‘İş Dünyası İstişare Toplantısı’nda bir araya getirdik. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımlarıyla, ‘Ekonominin Genç Aktörleri ile Buluşma Toplantısı’, ‘Eximbank İstişare Toplantısı’, ‘İftar Yemeği ve İş Alemi İstişare Toplantısı’ ile ‘Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’ da yaptık. Sonunda soru cevap kısmının da bulunduğu Ekonomi 2018 Vizyon Toplantısı’nda, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 7 genel müdürü birden Denizli iş dünyası ile buluşturduk. Ekonomi Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Denizlim Derneği ile birlikte, Ankara’da Denizli Vizyon Başkent Buluşmaları temalı etkinliği gerçekleştirdik.” dedi.

 

“TALEP VE RAPORLARI, EN YETKİLİ İSİMLERE İLETTİK”

Toplantıların yanısıra platform üyelerinden gelen talep ve raporları da ilgili makamlara ulaştırdıklarını dile getiren DTO Başkanı Erdoğan, “Kısa adı DENTUROD olan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin ören yerlerine, yılın belirli gün ve haftalarında ücretsiz giriş imkanının sağlanması yönündeki talebini, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a yazılı olarak ulaştırdık. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi’ninDenizli Yük Taşımacılığı Etüdü, Yük Taşımacılığında Demiryolu Payının Artırılmasının Ekonomik ve Çevresel Katkılarıkonulu fizibilite raporunu, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye dosya halinde elden verdik.” diye konuştu.

 

TEFENLİLİ: “ORTAK AKILVE PAYDADA BULUŞMAK ÖNEMLİ”

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ise Dönem Sözcülüğü’ndeki ilk açıklamasında, Denizli’nin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Tefenlili, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına “Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çok özverili çalıştı. Platform olarak, yapılması gerekenleri layıkıyla yerine getirdiğine şahidiz. Ortak akıl ve paydada buluşmak önemli. Şehrimiz adına, iş dünyamızın istekleri, yatırımın önünün açılması, istihdamın artması için hep birlikte çalışacağız. Biz elimizden geleni yapacağız;platform üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz” diye seslendi.

 

TEFENLİLİ, ERDOĞAN’A BAŞARILI HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardından Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, dönemlerinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri içeren bir dosyayı Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili’ye verdi. Denizli Platformu Dönem Sözcüsü Tefenlili dehizmetleri dolayısıyla Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’aplaket takdim etti.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com