SON DAKİKA

ÖZBAŞ’TAN SARAYKÖY’E SİNEMA MÜJDESİ

Bu haber 08 Ekim 2018 - 8:25 'de eklendi ve 71 views kez görüntülendi.
960x100 px

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle kurulan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, Bizim Hastane oyunuyla ilçe halkı ile buluştu. Başkan Özbaş, 15 Ekim’den itibaren vizyon filmlerin Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunda olacağı müjdesini verdi.

 

Sarayköylüler tiyatroyu çok sevdi. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle kurulan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü Hakkı Karaca’nın eğitmenliğinde başarıya imza atmaya devam ediyor. Tiyatro sezonu başlamasıyla birlikte Sarayköylüler tiyatroyla buluşmaya başladı. Sarayköylü gençlerden oluşan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü,  Hakkı Karaca’nın eğitmenliğinde Ahmet Başımoğlu’na ait Bizim Hastane oyunu ile Sarayköylülerin karşısına çıktı.  Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt ve yüzlerce vatandaş katıldı.

 

Bizim Hastane tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kahkahaların eksik olmadığı gece sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,  ilçe halkına sinema müjdesi verdi. Başkan Özbaş; “Yakın bir zamanda açtığımız Kültür Merkezimizde faaliyetler büyük bir yoğunlukla devam ediyor. Tiyatro sezonunun başlamasıyla birlikte Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübümüz sezonunun ilk oyunları olan Bizim Hastane oyunu ile bizimle. 3 yıl önce yüzlerce gencimiz ile hala içimizde var olan o heyecanla tiyatroya başlamıştık. Kültür merkezimizden önce tiyatro faaliyetlerimiz düğün ve toplantı yapmaya uygun ancak tiyatro yapmaya uygun olmayan çok amaçlı belediye salonumuzda gerçekleşiyordu. Gençlerimiz o güzel yetenekleriyle harikalar yaratıyorlardı ancak sahnelenen yer uygun değildi. Şimdi oyunlarına yakışır yerde sanatlarını yapıyorlar. Bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Konuşmasının sonunda büyük müjdeyi veren Başkan Özbaş, “ Ekim ayının 15’inden itibaren ilçemizde Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimizde vizyon filmleri vatandaşlarımızla buluşturacağız. İlçemize, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com