SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR KONSERVATUARI’NDA REKOR AÇILIŞ

Bu haber 07 Ekim 2018 - 7:20 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı 2018-2019 yeni dönemine 1.150 öğrenci ile “merhaba” dedi.  Rekor seviyedeki öğrenci ile yeni döneme başlayan konservatuar 17 ayrı enstrüman dalında kurs verirken, 7 ayrı da korosu bulunuyor.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı 2018-2019 yeni dönem açılışı yapıldı. Yeni sezona bin 100 öğrenci ile başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda 17 ayrı enstrüman dalında kurs verilirken, 7 ayrı da korosu bulunuyor.

 

“TARİHLE SANATI BULUŞTURDUK”

Konservatuarın ilk hizmet vermeye başladığı yıldan beri görev yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Genel Sanat Yönetmeni Selim Öztaş’a büyük emekleri için teşekkür eden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Bir zamanlar tarihi un değirmeni olan bu konservatuarımızda tarihle sanatı buluşturduk. Tarihle sanatı çocuklarımızla buluşturduk. Bu çok önemli. Geçmişle bağ kurma, tarihle sanatın iç içe olması ve çocuklarımıza yönelik imkan sunulması çok önemliydi. Şükürler olsun ki bu imkanı hep beraber kullanıyoruz. Burada öğretmenlerimiz, sanatçılarımız var. Hep beraber bir ekip halinde şehrimizi sanatla, kültürle iç içe yaşatmaya ve geleceğe güzellikler taşımaya gayret edeceğiz.”

 

“HAYALİM BU”

Her çocuk ve gencin mutlaka bir spor ve sanat dalı ile meşgul olması gerektiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Eğer her çocuğumuza spor ve sanatla uğraşmaları için imkan sağlarsak gelecekte çok başarılı olacaklardır. Benim hayalim her genç ve çocuğumuzun spor ve sanatla uğraşması. Büyükşehir olarak biz bu konuda her şeyin önünü açtık. Çocuklarımız bizlerin geleceği. Sanatla sporla kültürle iç içe olanlar ilerideki mesleklerinde ya da ülkemize hizmet ederken çok önemli işlerin altına imza atacaklar. Tabi ki mutlu olacaklar. Ülkemize sahip çıkacaklar. Onun için ben bunu çok önemsiyorum” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com