SON DAKİKA

PAMUKKALE’DE OKULLAR SPORLA HAYAT BULUYOR

Bu haber 27 Eylül 2018 - 13:16 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale Belediyesi tarafından 2017-2018 yılında yapımını tamamlanan halı sahaların kullanım hakkı, imzalanan protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verildi.

‘Sporun ve sporcunun yanındayız’ sloganıyla ilçe genelinde spor tesisi atağı yapan Pamukkale Belediyesi,  bugüne kadar toplam 24 halı saha ve spor kompleksi yaparak halkın hizmetine sunmuştu. Geçtiğimiz yıl, 2016 yılında yapımını tamamlanan Akhan Şehit Doğan Acar Ortaokulu, Develi Ortaokulu, Irlıganlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Uzunpınar 70. Yıl Çok Programlı Lisesi, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hürriyet Zehra Nihat Moralıoğlu Ortaokulu, Kuşpınar Saadet Erikoğlu İlkokulu ve Mehmetçik Lütfi Ege Ortaokulu bahçelerinde yapılan halı sahaların kullanım hakkı protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmişti. Pamukkale Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımı tamamlanan Akköy Çok Programlı Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anafartalar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçelerindeki halı sahaların kullanımhakkı Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verildi.Protokole Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin imza koydu.

Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri gerçekleştirilen okulların bahçelerine yaptırılan halı sahalar gündüz öğrencilere tahsis edilirken, akşamları da vatandaşların kullanımına açık olacak. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediyesi’nin 2017 yılı içinde yapımı tamamlanan halı sahaların devrinin imza töreninde “Pamukkale Belediyemiz okullarımıza ciddi destekler sağlıyor. Okullara yaptığı halı sahalar gençlerimizi spora teşvik edilmesi noktasında çok önemli. Bundan dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

“HEM SPORA HEM EĞİTİME DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sporun ve sporcunun yanındayız” olduklarını ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak, toplumun her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Eğitim ve sporu da fazlasıyla önemsiyoruz. Gençlerimizin hem eğitimde başarıları olmaları hem de spora yönelmeleri noktasından ilçemizde bulunan okullarımızın bahçelerine halı sahalar ve spor kompleksleri yapıyoruz. Yaptığımız her iş de en iyisini, en güzelini yapma gayretindeyiz. Okullarımızda yapımını tamamladığımız halı sahalarımızı tamamladıkça da Milli Eğitim Müdürlüğümüze kullanım hakkını veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
https://www.vitrualworld.com